Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/28/2011 in all areas

 1. Nic wielkiego ale pomyslalem ze moze sie komus przydac. Przy okazji pracy nad projektem nagralem timelapsa modelowana w max i zbrush zebow czlowieka. Dodatkowo nagrany jest proces nadanie materialow i ogolnie ustawien do renderowania. Dodatkowo jako bonus udostepniam cala scene z modelem, materialami, usatwieniami, teksturami (za wyjatkiem mapy HDRI ktora byla komercyjna), oraz scene zbrusha. Timelapse jest szybki zbey nie prynudzac i dlatego tez udostepniam cala scene z finalnymi ustawieniami zeby nie bylo niedomowien. Scena jest w max 2012. video: scena: http://www.lukx.com/misc/teeth.zip
  1 point
 2. jako maluczki mam jeszcze jedną uwagę, dorzucaj chociaż podpis czytelny na pracach żeby ktoś mógł Cię wyszukać jak się spodoba, właśnie przed chwilą natknąłem się na Twoją ilustrację(tę z Kubusiem Puchatkiem) na ukraińskiej (bodajże) stronie w jakiejś galerii wśród innych wymiataczy i wystarczyłby czarny pasek z białymi napisami u dołu żebyś miał darmową reklamę;) a nóż widelec coś się by trafiło
  1 point
 3. lukanus, doświadczenia brak - tylko w plastyce miałem 6 :D w podstawówce, potem dłuugo nic (26 lat mam), a teraz sobie dłubię jak czas pozwala. Ja tam widzę, że wymiatasz. Jedyne co mogę tobie polecić to dobre referenje - googlnij 'strength training anatomy'. Nezumi- dzięki, teraz jak patrzę to dziwne brwi ma i nos ale co tam. Tak alpha. Dzięki slowiak - ano cieszę sie, że się podoba. Co do przezentacji, to zjednej strony masz rację, ale z drugiej to te rendery cukierkowe z vraya tak mnie jakoś nie kręcą. Kobitki nie wrzuciłem, bu już mi się nie podoba ;/, znaczy nie była zła ale dobra też nie.
  1 point
 4. Hej Postanowiłem zrobić kilka tutoriali na temat zbrusha. Dlaczego ? bo ludzie mowia, ze zbrush ma dziwny interface, a tak naprawde pracuje sie tylko w dwoch rollautach :) Zapraszam do pomocy, zadawania pytań i tak dale. Nie znam wszystkich opcji w zbrushu, niechce zeby to wygladalo na to ze sie wielce sie wymadrzam czy cos ;) Jezeli widzicie ze gadam glupoty to piszcie z checia sie dowiem nowych rzeczych, bo wiekszosc mojego gadania opiera sie na spostrzezeniach ktore moga byc nietrafne. Wszystkiego tutoriale bede kompresowane tym kodekiem "rmvb" - trzeba ściagnać playera, jezeli jeszcze go nie macie to odsylam tutaj : KODEK!! Ok jeszcze raz wszystkich zapraszam do pomocy !! Piszcie co jeszcze chcielibyście wiedziec, jezeli bede cos wiedział na ten temat na pewno się podziele ! Lekcja 1 - interface ! co w wideo ? : - ustawienia preferencji co i jak - ogolny przeglad kilku "potrzebnych" rollautów - jak zmienić pozycje ikon w interfacsie Lekcja 2 : Basemesh z Zspheresów -co w wideo ? : Tworzenie basemesha za pomoca zsphersow, kilka zasad co jak i dlaczego. Lekcja 3 : Basemesh z Wingsa co w wideo ? : - Tworzenie basemesha - import basemesha Lekcja 4 : Bump map + Disp map co w wideo ? : - ustawienia wiuportu - zasady tworzenia "ostrych" krawedzi na obiektach low poly - tworzenie bump mapy - tworze oraz wyswietlanie dispmapy Lekcja 5 : Zb>Max>Zb co w wideo ? : - mappowanie - morph target - export do maxa + zmiana pozy modelu oraz rozne poprawki - import do zbrusha + nałożenie detalu, który zrobiliśmy wczesniej (bez użycia dispa- dzieki czemu możemy do modelu wprowadzać rózne poprawki w mapowanie, pozie itp) Lekcja 6 : Zb>Max>Zb co w wideo ? : - ustalanie bryły głownej - modelowanie ust Lekcja 7 : Alien : Oczy co w wideo ? : - poprawianie bryly - uzywanie maski - modelowanie oka Lekcja 8 : Alien : Nosek co w wideo ? : - modelowanie nosa - modelowanie szyji i kregoslupka - poprawa ogolna Lekcja 9: Alien : Detale vol1 co w wideo ? : - poprawki - detal nad oczami - detal przy uchu - poprawa glowy Lekcja 10 : Alien : Koniec co w wideo ? : - poprawki bryly - dodawanie detalu - modelowanie zyły i zmarszczek - mapowanie zbrush >wings3d > zbrush - poprawki 3dsmax - wprowadzenie do projection mastera - tworzenie mapy bump do wykorzystania przy disp i normie Lekcja 11 : Normalmapping co w wideo ? : - tworzenie normalmapy za pomoca zmmapera z detalem z bitmapy - omowinie najwazniejszych opcji zimapera - tworzenie lowpoly w wings3d - wypalanie detalu z modelu hi na low za pomoca zmappera Lekcja 12 : Disp co w wideo ? : - omowienie mdp2 - wypalenie dispa - export modelu - pokazanie jak obliczyc alpha depth factor - render displacemntu za pomoca vreja i finalrender mam nadzieje ze sie przyda :)
  0 points
 5. Jednak model zrobię od nowa z dużym wykorzystaniem elementów ze starego , poza tym chcę zrobić z dużo mniejszą ilością poli niż jak to było w przypadku flaka i na koniec zrobić mu jakieś malowanie. Potrzebuję jakichś zdjęć albo schematów zawieszenia i wnętrza wanny jeśli ktoś coś ma albo znajdzie to podeślijcie na maila jak możecie . Stan na dzisiaj :
  0 points
 6. Skończone HP: I pierwsza część tutoriala (na pewno będzie jeszcze część2: sculpting). Codec: Xvid Rozmiar: 319 mb Czas: 70 min (klick w obrazek) Codec: Xvid Rozmiar: 132 mb Czas: 74 min Codec: Xvid Rozmiar: 366 mb Czas: 75 min Model pack udostępniony na zasadach CC:
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy