Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/08/2011 in all areas

 1. Trzeba się zaopatrzyć w pakiet Adobe Acrobat PRO Tam jest programik do którego importujesz np. obj i exportujesz to do pdf.
  1 point
 2. ikkiz, mookie jest współautorem "Blender-Kompendium", Helion 2008r, a także autorem wielu wyróżnionych prac wykonanych w Blenderze. Przypuszczam że to raczej Ty powinieneś się u niego z browarem zameldować :).
  1 point
 3. Możesz spróbować zrobić komunikator po LANie swojej aplikacji - jak się skomunikuje serwer z klientem to sprawdzają swój klucz licencyjny i jak są te same to plugin się blokuje. Ew. tak jak Adek mówi - na przykłąd na podstawie iD dysku (najprostszy do wygarnięcia) możesz generator klucza zrobić łączący się z Twoim serwerem i jeżeli klient ma licencję to dostaje plik licencji, a id jest zakodowany w licencji i mimo że licencja jest ok, to zadziała tylko ona kompie na którym została wygenerowana. Może plik licencyjny wtedy gosć odhashować tylko znając Twój dehashujący kod, ale jak ma więcej niż 30 znaków to zajmie mu to 200 lat. Zrobiłem kiedyś coś takiego - proste jak barszcz, poczytaj na necie - sporo tego.
  1 point
 4. W przypadku pluginów do 3ds max to chyba sprawdza się wydawanie dwóch wersji - jednej teoretycznie pełnej, ale z ograniczeniami w renderach z okresloną licencją. Wersja komercyjna musiałaby mieć odrębną licencję. Co do sposobów licencjonowania, zależy od produktu. Zawsze możesz zrobić jakiś system rejestracji, generowania kluczy online. Ale nie ma idealnego chyba zabezpieczenia. Pytanie czy opłacalna jest taka implementacja. Chyba, że Autodesk ma jakieś gotowe biblioteki do licencjonowania np. pluginów (jeśli to coś dla 3ds max) :)
  1 point
 5. Po długim czasie pojawiła się nowa wersja ColorCorrectu dla Maxa 2012. Przez ten czas rwania włosów z głowy zmuszony byłem zaprzyjaźnić się wbudowanym w Maxa ColorCorrection i chyba do ColorCorrectu już nie wrócę. Zainstaluję go tylko po to żeby otwierać stare sceny :) Dla zainteresowanych link: http://www.cuneytozdas.com/software/3dsmax/#ColorCorrect
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy