Jump to content

xrey666

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by xrey666

 1. octan render , arion render , vray rt . Obecnie tylko geforce wspiera gpu rendering.

   

  A czy ktoś z Państwa ma jakieś doświadczenia z konkretnymi renderami z konkretną kartą graficzną ? Może być nVIDIA (jaka ?) jaka kwota jest potrzebna na taką kartę i jaki render, bo one też jak widzę nie są tanie, patrz vRay ?

 2. bump raczej będzie za słaby bo na bokach butelki będzie widać, że nie ma tam geometrii

   

  Any suggestions ?

   

  EDIT

  Znalazłem taką funkcje jak Displace modifier. Ustawiłem mapowanie w tym przypadku cylinder. Gizmem dopasowałem, w image wybrałem wcześniej przygotowaną mapę nierówności i.... nic się nie zmieniło. Jakieś sugestie ??

 3. Na razie zmieniłem odbicia tak jak radził MariushO i zmieniłem podstawę butelki tak żeby bardziej przypominała oryginał.

   

  Oto efekt:

  Dla_max3d2.jpg

   

  Jaką maksymalną rozdzielczość można podpinać na forum ?

   

  Teraz chciałem się zabrać za zrobienie listków na górze butelki. Będę chciał to pojechać bumpem czy to dobry pomysł czy takie rzeczy się robi inaczej ??

   

  Chodzi o te listki na górze butelki poniżej tafli herbaty.

  http://www.zywnosciowy.pila.pl/duze/napoj_nestea_cytrynowa_31791.jpg

 4. imo praca sknczona. wrzuc do photoshopa i gotowe. Chyba ze to do animacji - nie wczytywałem sie.

   

  Animacji nie będzie a do końca pracy to jeszcze sporo, kropelki na butelce cały czas z tymi materiałami walczę, oświetlenie tak na szybko, więc pracy jeszcze sporo.

 5. nie widac tego na takim malym obrazku ale za mocne masz odbicia swiatla na tym plastiku

  i ta chropowatosc, pewnie miala symulowac zaroszenie butelki, niestety nie jest zbyt przekonujaca. Jesli masz ochote to przeslij mi plik maxowski pracy to moglbym popatrzec bo mam teraz chwile czasu.

   

  No wiem ta chropowatość jest do poprawki poza tym tak jak pisałem to połowa pracy. Dziękuje za propozycję pomocy ale chciał bym jeszcze trochę sam powalczyć :D Będę pokazywał kolejne etapy :D

 6. odważ się. sam chciałbym zrobić taką butelkę więc na pewno będzie pomocne to co pokażesz. poza tym chyba o to chodzi, żebyś pokazał a uzdolnione i profesjonalne grono pomoże Ci jak zrobić żeby było lepiej ;) pzdr

   

  No ok jak skończę to pokażę... Modelowanie to nie problem ale z tego co widzę to już materiały typu ciecze, szkła itp. dodatkowo światło, odbicia, załamania itp. to niezła jazda. Dosyć dobrze radzę sobie z grafiką 2D (zawodowo i z pasji) kiedyś dawno 3D, jeszcze za systemu DOS (dodatkowy sprzętowy kooprocesor do 386) :D Potem długa przerwa i teraz zaczynam od nowa. Ale widzę, że można robić cuda nawet w podstawowym renderze 3ds max. Jest tyle dodatkowych zmiennych, że muszę się uczyć od nowa... Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 7. Witam,

  pracuję nad butelką Nestea:

  NESTEA_Peach.jpg

   

  Wymodelowałem i oteksturowałem ją sobie łącznie z nakrętką, etykietką i płynem w środku. Niestety totalnie nie radzę sobie z materiałem samej butelki (bezbarwny plastyk) jak i samej herbaty mrożonej (płynu w butelce). Efekt chciał bym osiągnąć taki jak na zdjęciu wyżej. Kropelki wody na butelce też już mam opanowane.

   

  Problem tak jak wspomniałem mam z materiałem butelki i herbaty.

  Bardzo proszę o pomoc, tylko tak na chłopski rozum - dla laika.

 8. Koledzy mam prośbę. Potrzebuje uzyskać efekt wylewanej coli z puszki.

  Sam strumień z Coli powinien wyglądać mniej więcej tak:

  544379.jpg

  Cola ma być rozlewana na podłogę, ale ma się nie rozpryskiwać tylko robić kałużę. Potrzebuje statyczny model nie animację. Mogę ją kupić jeżeli trzeba tylko skąd ?. Puszkę mam wszystko mam, poza strumieniem coli wypływającym z puszki na podłogę.

   

  Sprawa bardzo pilna jak wszystkie zlecania :>

   

  Pozdrawiam

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy