Jump to content

Zenjubo

Members
 • Posts

  119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Posts posted by Zenjubo

 1. Powiem szczerze że celowo nie "łamałem" geometrii w obu modelach obcych, tak jak to zrobiłem przy orku :) lub przy innych postaciach :) Ale oczywiście masz racje i sam to zawsze powtarzam że bardzo ważne jest przełamanie geometrii przy takich modelach :)

 2. Dzięki jeszcze raz za konstruktywną opinie i cenne uwagi :) myślę że powinienem więcej pracować z concept artami, gdyż zazwyczaj po prostu siadam przed tabletem i rzeźbie/modeluje.

  Co do kontrastu to Gryzon ma racje, zbyt dużo dodałem refleksyjnych materiałów i szczególnie tors jest bardzo słabo czytelny... no ale to moja wina :) przy następnym modelu zastosuje się do waszych uwag :)

 3. Cześć :)

   

  Postanowiłem założyć teczkę 3D i w miarę możliwości i czasu wrzucać tutaj moje modele (organiczne oraz hard surface), liczę na konstruktywną opinie, uwagi, porady, komentarze itp :)

   

  Pozdrawiam

   

  - - - Połączono posty - - -

   

  Praktyka w modelowaniu kobiecej twarzy :)

   

  Lukasz_Krzak_3D_Character_Artist_Woman_4.jpg

  Lukasz_Krzak_3D_Character_Artist_Woman_3.jpg

  Lukasz_Krzak_3D_Character_Artist_Woman_2.jpg

  Lukasz_Krzak_3D_Character_Artist_Woman_1.jpg

   

  - - - Połączono posty - - -

   

  Ork

   

  Lukasz_Krzak_3D_Character_Artist_ORC_3.jpg

  Lukasz_Krzak_3D_Character_Artist_ORC_1.jpg

  Lukasz_Krzak_3D_Character_Artist_ORC_5.jpg

  Lukasz_Krzak_3D_Character_Artist_ORC_4.jpg

  Lukasz_Krzak_3D_Character_Artist_ORC_2.jpg

 4. Hej :)

   

  JackTheRippy masz racje odnośnie zdziwienia na jej twarzy, to moja wina... nie potrzebnie dodawałem render z otwartymi ustami gdyż to spotęgowało wrażenie zdziwienia na jej twarzy. Przy zamkniętych ustach jest znacznie lepiej :) Co do pozy T-Pose to też racja, jednak brak czasu spowodował że tak to zostawiłem, chodziło mi o pokazanie samego modelu i tekstur a nie jakiejś konkretnej pozy :) ale co racja to racja jakaś dobra poza tej postaci zrobiłaby lepszą robotę :) Co do fałd na spodniach to były to celowy zabieg (może nie przemyślany, jednak celowy) chodziło o to że postać może być "grywalna" także beż broni i pochwy, jednak z bronią fałdy rzeczywiście się źle układają :)

   

  Michalo tutaj trochę się nie zgadzam co do jej "pupy" ;P Model był wykonywany na wzorzec modelek fitness / crossfit, więc okrągłe kształty są zrozumiałe :)

   

  Pozdrawiam

 5. Cześć :)

   

  Chciałbym zaprezentować Wam mój najnowszy projekt - NEXT GEN LP Model - ocalała dziewczyna z niedalekiej przyszłości z post apokaliptycznego świata :)

   

  Base mesh: 3ds Max

  Detale: ZBrush

  Bake (NM, AO, CM): xNormal

  Tekstury: Quixel Suite 2 (twarz to Polypainting z ZBrush, potem eksport HP z kolorkiem do xNormal i wypaliłem bazowa teksture, koniec to Photoshop)

  Render: Marmoset Toolbag 2

   

  Tekstury 4k, Tris: 116 750

   

  Lukasz_Krzak_3D_HP_GIRL_9.jpgLukasz_Krzak_3D_HP_GIRL_5.jpgLukasz_Krzak_3D_HP_GIRL_HEAD_POLYPAINTING_3.jpgLukasz_Krzak_3D_HP_EYE_1.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_72.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_10.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_8.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_80.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_77.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_44.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_41.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_54.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_47.jpgLukasz_Krzak_3D_LP__SURVIVAL_GIRL_84.jpg

 6. Cześć :)

   

  Chciałbym pokazać Wam mój pierwszy model LP (Krasnoludzki Wojownik) który wykonałem.

   

  Base mesh: 3ds Max

  Detale: ZBrush

  Bake (NM, AO, CM): xNormal

  Tekstury: Photoshop (jeśli chodzi o twarz i tors postaci to wykonałem Polypainting w ZBrush, potem wypaliłem bazę w xNormal, reszta to Photoshop)

  Render: Marmoset Toolbag 2

   

  Tekstury 4k, Tris: 45 920.

   

  Lukasz_Krzak_3D_Artist_HP_DWARF_3.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_HP_DWARF_TEETH.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_LP_DWARF_1.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_LP_DWARF_7.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_LP_DWARF_5.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_LP_DWARF_8.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_LP_DWARF_15.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_LP_DWARF_18.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_LP_DWARF_23.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_LP_DWARF_29.jpgLukasz_Krzak_3D_Artist_LP_DWARF_12.jpg

 7. Witam,

   

  Mam nadzieje że nazwa tematu już coś wam mówi o moim pytaniu / problemie :)

  Ok przejdę od razu do wyjaśnienia, otóż mam gotowy model HP i LP postaci który to LP ma głowę i tors jako wspólną siatkę i chciałbym aby ten model miał oddzielne UV (normal, Ao, Cavity, diffuse... itp). Widziałem na necie kilka modeli tak wykonanych gdzie głowa miała osobny UV z racji ilości detali. Próbowałem to zrobić na zasadzie dwóch modyfikatorów Unwram UV. Głowę modelu umieszczałem na jednym UV, a resztę po prawej stronie i odwrotnie w drugim modyfikatorze. Do wypalenia map chce użyć xNormal. I jeśli wiecie to napiszcie jak podłączyć takie dwa zestawy UV do jednego modelu w Marmoset Toolbag 2. Chyba że źle podchodzę do problemu może jeden raz użyć Unwrap UV i zastosować Map Channel 2??

   

  Pomóżcie, wyjaśnijcie, wskażcie jakiś tutorial :)

   

  PS> Jeśli taki temat już był to opcja szukaj go nie znalazła :/

   

  Pozdrawiam

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy