Skocz do zawartości

streaker

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez streaker

  1. Napisano

    Przy takim czymś też pracowałem - a że nie ma osobnego działu na video, a pod animacje słabo podchodzi, to daję tutaj ;) Jakieś 3/4 ujęć (jeśli nie więcej) moja. Film moim zdaniem zbyt długi (ale tak klient chciał) i brak ujęć z montażu filtrów, ale w terminie, który był na przygotowanie filmu nie było możliwości nagrania.

     

  2. Napisano

    Tzn. nie wiem w jaki sposób miałbym coś więcej powiedzieć o obróbce ;) Mam parę swoich presetów, których namiętnie używam - wrzucam preset, walczę z suwaczkami, żeby dopasować go do zdjęcia. Tyle.

     

    Jak chcesz, to presety mogę Ci załadować gdzieś na serwer ;)

  3. Napisano

    No to powiem Ci, że ciężki temat sobie wybrałeś, bo 99% zdjęć portretowych wygląda tak samo - weźmy modeleczkę w jakieś miejsce, strzelmy parę fot w zastanym świetle - gotowe...

     

    I potem 99% wygląda w tym stylu (pozwolisz, że posłużę się linkami):

    tumblr_m0o9wqrq7Q1rrwbybo1_1280.jpg

    Moim zdaniem - nuuuudddaaaa... Milion takich zdjęć widziałem - wystrojona modelka na polu, rozmyte tło, jakieś dziwne rzeczy z rękami robi, rozchylone usta, zero mimika na twarzy... blah... Poprawne - ale nudne jak flaki z olejem...

     

    Całe szczęście, że masz jeszcze takie np. takie zdjęcie w pf ;)

    tumblr_m0o9us72bc1rrwbybo1_r1_1280.jpg

     

    PS. Wywal ten kran i róg lustra ze stron :P

  4. Napisano

    Dzięki Dunuś - miłe słowo zawsze fajnie usłyszeć ;)

     

    A postpro? A gdzie tam ;) Ja leń jestem - te zdjęcia PS'a ujrzały tylko jak robiłem save for web ;) Cała reszta w LR - basic, curves, HLS, split toning, details, lens correction, raz czy dwa pomalowałem ekspozycje, albo graduate filter

  5. Napisano

    Napiszę to co poprzednio - nigdy się tej roli nie wypierałem - bo te miejsca pomału giną - czy to siłami natury, która odbiera to co do niej należy, czy tak jak w poniższym przypadku - z winy głupiego i chciwego drania. A ja mam swój udział w tym pozwalając zachować wspomnienie o nich na dłużej - i lubię to... lubię to robić :)

     

    Preferuję kolor nad czarno-białymi zdjęciami, ale zdjęcia post-mortem podobno wypada w czarno-bieli robić… A są pośmiertne, bo Huta Uthemann nie tylko umarła jako zakład produkcyjny, ale również umiera jako obiekt – po niedawnym podpaleniu (prawdopodobnie opłaconym przez obecnego właściciela terenu, który chciał się pozbyć zabytkowego obiektu, którego rozebrać nie mógł) teren powoli jest wyrównywany – znikają unikalne piece kaflowe (zdj. 4), znika most kolejki naziemnej (zdj. 3), a pewnie niedługo zniknie główny budynek (zdj. 1 i 2) i wieża ciśnień (zdj. 6-8).

     

    Po co nam zabytki? Zbudujmy hipermarkety…

     

    278.

    huta_uthemann_01.jpg

    279.

    huta_uthemann_02.jpg

    280.

    huta_uthemann_03.jpg

    281.

    huta_uthemann_04.jpg

    282.

    huta_uthemann_05.jpg

    283.

    huta_uthemann_06.jpg

    284.

    huta_uthemann_07.jpg

    285.

    huta_uthemann_08.jpg

     

    http://lukaszhachula.com/blog/?p=610

  6. Napisano

    Pawelkos - nie ma sprawy - może sobie nawet wpisik na bloga z tego zrobię ;) Ogólnie rzecz biorąc jestem leniwy i trzymam się LR w 95% przypadków. Do PS'a idę tylko z ciężkimi przypadkami i na koniec, żeby zrobić 'save for web'.

     

    ola-f - w znaczeniu, że brakuje tam czynnika ludzkiego (czyt. zatargałbyś tam modelkę), czy jak pecet chyba wcześniej pisał - robię 'dokumentację'?

     

    before_after_1_1.jpg

    before_after_1_2.jpg

    before_after_1_3.jpg

    before_after_1_4.jpg

    before_after_1_5.jpg

  7. Napisano

    Chyba z każdej powinieneś być zadowolony - na canona masz magic lantern i ogólnie w rozbudowie trochę tańszy system od nikona (firmowe obiektywy), poza tym wcześniejsze nikony mocno cierpiały od rolling shuttera (d90) - nie wiem jak jest w tej chwili, bo nie mam za bardzo czasu śledzić na bieżąco co tam się dzieje na rynku. No i w canonie masz jeszcze tryb 50/60fps przy 720p

     

    Jeśli chodzi o sony, to z racji półprzepuszczalnego lustra miał być af na żywo - ale nie miałem niestety okazji przetestować, więc tutaj też nie powiem nic 'na pewno'. Aczkolwiek słyszałem też o problemach z przegrzewaniem się matryc, jak w okolicy jest ciepło (lato i filmowanie outdoor np.). No i jak na szybko zajrzałem do specyfikacji, to full hd 1920x1080 jest tylko w interpolowanym trybie (50i), progresywny przy hdv 1440x1080 (który przedstawiciele sony upierają się, że też jest full hd, bo mierzymy tylko ilość lini poziomych) - co kto lubi - ja jestem zwolennikiem progresywnego obrazu.

     

    Ja siedzę w canonie i dlatego moja wypowiedź może być niesubiektywna, bo ogólnie rzecz biorąc jestem z ich sprzętu zadowolony, ale jeśli nie kręci Cię, nie potrzebujesz tego af z alfy, to canon wydaje mi się chyba najbezpieczniejszą i najsolidniejszą inwestycją.

     

    cheers

  8. Napisano

    Dzięki na odpowiedź (nareszcie jakaś ;) )

     

    Dunuś - Czarnobyl - kiedyś na pewno, ale jeszcze nie teraz

     

    pecet - zazwyczaj bardziej się hamuję i robię 10-tki z takich miejsc - tym razem skusiłem się na więcej i pewnie masz rację, że dla postronnego widza, może to być za dużo i nudzić. Co do 'dokumentacji'... hmmm... nigdy się tego nie wypierałem... Niektóre kadry są dodane jako wypełnienie serii - te szerokie w szczególności - chcę miejsce pokazać w całym jego rozmachu i potem w szczególe - jako całość. Tak więc nie od wszystkich można wymagać jakichś szczególnych walorów 'estetycznych ;) Te zdjęcia to takie moje studium 'specyficznej estetyki' tych miejsc i okazja do zetknięcia się z historią.

     

    Inna sprawa, że szeroki kąt mnie chyba psuje ;)

     

    Pozdro panowie

     

    PS. niedługo dorzucę Hutę Uthemanna i pewien szpital psychiatryczny :) (a w kolejce czekają jeszcze nowe zdjęcia z Trójkąta Trzech Cesarzy, Cementowni Szczakowa, Grodźca i czegoś tam jeszcze - jakoś wolę jeździć na plenery, niż potem obrabiać te zdjęcia ;) )

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności