Jump to content

intq49

Members
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

About intq49

 • Rank
  Member
 1. szybkie study malczewskiego i nowy digital
 2. Dzięki. Niby używam refek, ale potem coś mi nie gra, przemaluje i się sypie :D Nie wiem jak powinny wyglądać rzeczy w danym oświeleniu. Np mokre macki w pełnym słońcu, czy materiał koszuli. Uczę się 3d, może z podparciem w postaci oświetlonych modeli będzie to lepiej wyglądało.
 3. Chyba po prostu nie wiem jak to zrobić Wiem że nie powinno się tak robić, ale ciężko mi dobrać pasujący kolor. Dziękuje za uwagi! mermay study
 4. Dzięki! Podoba mi się jak łódka wyszła do przodu. Robiłam to study po rudej na plaży, żeby sobie ogarnąć środowisko, chyba muszę jeszcze jedno zrobić. Spróbuje pomyśleć nad stosowaniem krawędzi. i coś z dzisiaj
 5. A nawet ma:) Spróboje coś popracować z nascyceniem Dziękuje za uwagi. Faktycznie w ogóle nie myślałam o perspektywie, miał być prosty i przyjemny obrazek na plaży a tu taki bubel.
 6. to mam plan poprawić, ale jakoś nie mogę sie zebrać, może jutro się uda :D
 7. i draw it again po miesiącu, żeby sprawdzić czy coś idzie do przodu :) na dzisiejszą wersje poświeciłam dużo mniej czasu.
 8. Ale Blaza chyba docelowo chce rysować poprawnie w perspektywie, a nie robić rzuty izometryczne. Nawet jeżeli można pominąć ten skrót perspektywy w elipsie to na pewno ta z tyłu nie może być większa, a wydaje mi się że jest. Do tego będzie dużo bardziej spłaszczona. Chociaż ignorowanie, nawet małych zbiegów na tym etapie jest bez sensu, przecież po to ćwiczy żeby się nauczyć i to zrozumieć. Na młotku to lepiej widać, więc biorę go na przykład. Jeżeli widzisz tak dużo zielonej "góry" to niebieska ściana będzie niższa, a różnica w wielkości pomiędzy przednia niebieską a tylną niewielka W drugim przypadku widzisz więcej niebieskiej ściany, a na zielonych większy zbieg, co za tym idzie różnica między wielkością przedniej i tylnej ściany się zwiększa. Lepiej wrzucaj te przedmioty w większe figury, bo rączka młotka jest mocno kopnięta :) Może te rysunki nie są perfekcyjne, ale mam nadzieje że rozumiesz o co chodzi.
 9. bliżej = większe, zwracaj na to uwagę. Edit: dodam ze zbiegi już wyglądają lepiej, wszystkie w dobrym kierunku:) Może teraz jakiś większy przedmiot, żebyś lepiej widział różnice w wielkości ścian w perspektywie? Albo ten sam obiekt ustawiony na różnych wysokościach?
 10. Na zbroje to mi potrzebny jakiś niesamowity przypływ pracowitości :D Dzięki Dzisiaj dłubałam coś takiego i nie wiem czy kończyć, mam mieszane uczucia.
 11. Rozumiem co napisałeś, a że mi się wątek osobisty trochę rozwinął to inna sprawa :D Przecież masz taką sama konstrukcje na papierze i na tablecie. Blaza, rysuj sobie delikatne linie pomocnicze w kierunku punktu zbiegu, bo to do jednego punktu na pewno nie dąży. Rysując linie łatwiej wyłapiesz błędy.
 12. Nie zgadzam się, kwestia przyzwyczajenia. Jak ogarniasz rysunek to zrobisz poprawny niezależnie od techniki. Wiadomo, że można robić idealną elipsę narzędziem, ale nie myślałam o korzystaniu z nich. Mam odwrotnie, bo siedziałam głównie przy tradycyjnych mediach i na tablecie jest mi dużo trudniej, gdyby ktoś mnie zapytał to powiedziałabym że kartka wybacza więcej. W digitalu przeszkadza mi głownie mały obszar roboczy, elipsy i proste też wychodzą gorzej chyba przez inne tarcie, na tablecie jest ślisko. Ogólnie gorszy feeling nacisku, trzeba się przestawić. Każdego nowego medium trzeba się nauczyć, a z ołówka na digital trochę trudniej niż z ołówka na węgiel. Co do rysowania z natury to przecież nikt Ci martwej nie zabroni robić na komputerze:) Fajny kanał, lineart zawsze był dla mnie zagadką :D
 13. obojętne na czym, byle dobrze :) Czemu nie rysujesz linii do punktu zbiegu?
 14. próbuje ogarnąć ubrania i kolory
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy