Skocz do zawartości

Karakan

Members
  • Liczba zawartości

    131
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez Karakan

  1. @adek Jak klikniesz w którąś z promowanych grafik na głównej Artstation to w większości przypadków zobaczysz wrzutę złożoną z wielu grafik (w przypadku 2D często jest to jeden art, ale już w 3D prawie zawsze jest wiele grafik). A ten podgląd, który widzisz na głównej wśród promowanych, to pierwsza w kolejności grafika z danej wrzutki, lub specjalnie przygotowany i wrzucony thumbnail.

    I w większości wrzut tak to działa. Tworząc nową wrzucę wybierasz dowolną ilość grafik i wszystkie później wczytują się na jednej stronie, jako jeden projekt.
    A wchodząc na profil dowolnej osoby w zakładce portfolio wyświetlają się wszystkie wrzucone przez niego projekty. Klikając na któryś przechodzisz do strony ze wszystkimi grafikami, które w ramach tego projektu wrzucił.

    Ta zakładka portfolio to praktycznie jedyny główny ficzer Artstation. Tylko tam się wrzuca arty (nie licząc blogów, bo tam we wpisie też można sobie jakiś art wrzucić).

  2. Abstrahując od wszystkich innych tematów, to jeśli ludzie mają wrzucać prace mające więcej artów do WIPa to pasowałoby mu nazwę zmienić. Sam wczoraj patrzyłem na WIPa przed wrzuceniem renderów, no ale w końcu to WIP, a moja praca jest już skończona, więc do work in progress mi nijak nie pasowała 😕

    • Piękne 2
  3. 7 minut temu, Levus napisał:

    Hej!

    @adek - super, że odświeżasz forum, może też się zmusimy do postowania:D

    Jako, że wszystko za fajnie, to przylazłem ponarzekać na galerię bo się o nią potknąłem i mi się nie podoba🙂

    No to jedziemy:D

    [...]

     

    Cześć

    Podpisuję się obiema ręcami pod tym co Levus napisał, bardzo podobne przemyślenia miałem wczoraj przy pierwszej próbie ogarnięcia jak tu wrzucać swoje arty w nowym Max3D (myślałem, że coś źle robię, nawet zacząłem szukać jakiegoś poradnika na stronie :D). 
    Szczególnie fakt, że nie można stworzyć wrzuty z wieloma artami, jest mocno problematyczny. Miałem wczoraj do wrzucenia growy model z 25 screenami, różne techniczne głupotki, itd. Ale zaspamowałbym główną strasznie. Więc wrzuciłem 3 i musiałem podlinkować do Artstation po więcej. Fajnie gdyby można było wrzucić całość swojego projektu tutaj, a nie tylko zajawkę z odsyłaniem do innych portali.

    To samo odnośnie dyskusji pod artami. Nie jestem pewien jaki był zamysł przy reworku portalu. Wcześniej Max3D był takim polskim Polycountem, teraz to jest bardziej galeria.

    Ale ogólnie super, że zmiany się pojawiły, bo chyba spowodowały zwiększenie aktywności! Teraz tylko szlifować :)

    Pzdr!

  4. Jeszcze raz dzięki! :)

    Na żywo nie miałem okazji jeszcze zobaczyć wydruków. Póki co z tych renderów powyżej tylko nimfa poleciała do backerów, reszta jest z drugiego Kickstartera, który jeszcze nie był wysyłany. Gdzieś widziałem jakieś 2 zdjęcia Curiosity Nymph chyba na FB, ale nie pamiętam gdzie, no i były wątpliwej jakości.

    Taka focia była wrzucona w czasie KSa, ale tu z kolei niska rozdziałka: https://goo.gl/m2R5BQ

  5. Udało mi się w końcu wyrenderować trochę figurek do druku 3D, które miałem okazję przygotować w tym roku dla studia Into the Unknown na potrzeby 2 kampani kickstarterowych będących bazą pod nadchodzącą figurkową grę przygodowo-strategiczną Aeon Trespass: Odyssey. Mocno oryginalne uniwersum łączące mitologię grecką z elementami science fiction.

     

    Więcej renderów na artstation: https://www.artstation.com/kar

     

    marcin-cecot-curiositynymph-smaller.jpg?1538720637

    marcin-cecot-icardianharpy-small.jpg?1538856361

    marcin-cecot-logicbreaker-small.jpg?1538924450

    marcin-cecot-logicbreaker3-small.jpg?1538924407

    marcin-cecot-athenisprime2-small.jpg?1538856731

    marcin-cecot-athenisprime3-small.jpg?1538856477

    marcin-cecot-ulyssea2-small.jpg?1538924958

  6. Jasne, możliwe, że absy wyrzeźbiłem trochę za mocno, łatwo przesadzić jak nie ma się jeszcze dużego doświadczenia w realistycznej anatomii. Ale to nie zmienia faktu, że te absy tam są i są mocno widoczne.

    Poleciała fota na priva jeszcze.

  7. Ano tak właśnie jest zbudowany, w ramach referencji jest podane w sumie kilkadziesiąt zdjęć w różnych pozach, przy różnym oświetleniu i ekspozycji. Rzeźbę podrzuciłem wyżej bo nie chcę tych zdjęć rozprowadzać. A stwierdziłem, że rzeźba Scotta to w sumie całkiem dobra refka :D Generalnie ten gość ma kilka innych anomalii (nie wiem czy ten sześciopak to anomalia), bardzo krótkie nogi, czy brak jednego z zakończeń na prawym mięśniu serratus anterior (tego na rzeźbie nie uwzględniałem).

  8. Od dłuższego czasu dokształcałem się ostro z anatomii na potrzeby rzeźbienia. Ostatnio udało mi się ukończyć internetowy kurs rzeźbienia postaci u Scotta Eatona, a kurs zamknąłem projektem, który można zobaczyć poniżej. Ostre miesiące, ale efekt w pełni zadowalający :) Rzeźbione metodami mocno klasycznymi, bez używania symetrii (poza pierwszymi fazami do pozowania).

    Całość bazuje na serii zdjęć modela - Andrew. Proporcje zgodne z faktycznymi.

     

    Po więcej można zajrzeć na artstation: https://www.artstation.com/artwork/LPqDR

     

    marcin-cecot-1.jpg?1519423444

     

    marcin-cecot-7.jpg?1519423446

     

    marcin-cecot-5.jpg?1519423460

     

    marcin-cecot-6.jpg?1519423442

     

    marcin-cecot-2.jpg?1519423449

     

    marcin-cecot-legs1.jpg?1519423451

  9. Cześć

     

    Wczoraj skończył się Artstation Challenge Ancient Civilizations: Lost & Found - Game Character Art (real-time), w którym brałem udział. Bardzo fajny motyw wymyślili. Pierwszy etap wyzwania był przeznaczony dla grafików 2D, którzy męczyli koncepty (każda osoba 10 konceptów postaci w tej kategorii, więc było z czego wybierać), a następnie graficy 3D mogli wybierać sobie koncepty z pierwszego etapu i męczyć modele. Rzadko się zdarza, że można sobie w jakichś konkursach pracować na gotowym koncepcie.

     

    Udało mi się zmęczyć mój model. Praktycznie na kilka godzin przed deadlinem, poprzedni tydzień całe dnie spędzałem nad modelem, a ostatni weekend zarywałem noce, ale jakoś się udało :)

     

    Postać growa, materiały PBRowe.

    Więcej screenów, info o sofcie, info o koncepcie na artstation: https://www.artstation.com/artwork/3DPdB

    I jeszcze temat w challengu z pełnym progressem jakby ktoś chciał rzucić okiem: https://www.artstation.com/contests/ancient-civilizations/challenges/16/submissions/15706

     

    marcin-cecot-6.jpg?1494323552

     

    marcin-cecot-1.jpg?1494323525

     

    marcin-cecot-3.jpg?1494323559

     

    marcin-cecot-10.jpg?1494323561

     

    marcin-cecot-2.jpg?1494323543

  10. @muszka pietruiszka dzięki za feedback! Z tym zaznaczonym na zielono i czerwono jak najbardziej się zgadzam, bo 2 z kilku rzeczy, które będę musiał poprawić :)

    W przypadku niebieskiego to zmarszczka, której być tam nie powinno, musiało mnie w którymś momencie ponieść i jakoś o tym zapomniałem,

     

    Przy zielonym zdecydowanie za mocno podkreśliłem 2 zmarszczki wysunięte najbardziej na prawo. Przeskakiwałem akurat na inne ustawienia Standard Brusha i znowu mnie poniosło. Powinno być bliżej tego:tndmEYF.jpg

     

     

    Co do proporcji palców to według mojej wiedzy wartości, które podałeś chyba nie są do końca poprawne (sprawdziłem w książce Anatomy for Sculptors właśnie dla pewności). Całość palca to 9+1/4. Do pierwszego zgięcia mamy 4 części, od pierwszego do drugiego 3 części, od drugiego do czubka palca 2+1/4. I tym się kierowałem u siebie. Na screenie palce są też lekko zgięte, więc z widoku z przodu ciężko to sprawdzić.

     

    Jeszcze kilka innych rzeczy jest tutaj do fixowania, np. fakt, że palec serdeczny jest trochę za wąski miejscami.

  11. Uff... I udało się, po intensywnym weekendzie skończyłem model Markla. Model growy, tekstury diffuse, normal i proste spec i gloss. Jako refek używałem oczywiście filmu i w dużej mierze oficjalnego artbooka z filmu. W tym ostatnim jest sporo fajnych szkicy koncepcyjnych.

     

    Niżej screeny, a jak ktoś ma ochotę zobaczyć więcej, włączając w to sceny Marmoset Viewera to zapraszam na artstation: https://www.artstation.com/artwork/g3bNZ

     

    marcin-cecot-markl-simple-singlwe.jpg?1488185904

     

    marcin-cecot-markl-cape-single.jpg?1488185901

    marcin-cecot-markl1.jpg?1488185595

    marcin-cecot-markl2.jpg?1488185748

     

     

    marcin-cecot-markl-eyes.jpg?1488185277

  12. Ogolnie jesli chodzi o rzezbienie tpose to czuje sie pewnie, ale takie dziwne pozy to juz trzeba miec jakiegos hopla na punkcie anatomii aby to ogarnac. No i czas, a tego malo ostatnio :))

     

    Wybieram sie na Trojan Horse(THU) i mam nadzieje wrzucic przynajmniej 4 postacie gotowe do portfolio do tego czasu .

     

    No taka dziwaczna poza jak akurat ta, którą wybrałeś rzeczywiście jest ciężka do ogarnięcia. Ale skoro już czujesz się pewnie przy dokładnych tposach to i tak jesteś krok dalej niż ja :D

    Zrecenzuj THU jak będziesz już po wydarzeniu.

     

     

    Chyba chodziło Ci o ten film ?

     

     

    Dokładnie o ten film mi chodziło, dzięki! Jakoś nie mogłem go znaleźć :)

  13. W razie co to Substance Painter sam wypala curvature map z normalki. Wystarczy, że w panelu Texture Settings, przy slotach z mapami klikniesz Bake textures i z listy, która się pojawi wybierzesz samą curvature map i wypalisz. Mapa automatycznie doda się do odpowiedniego slotu i będzie używana przy tworzeniu masek czy generatorów. ;)

  14. Masz wypalone Curvature map? Bo zabrudzenia czy przetarcia szczególnie na tym ciemnym elemencie są strasznie randomowe. Zawsze staraj się opowiedzieć jakąś historię na materiale. Co spowodowało, że się poprzecierał, dlaczego akurat w tych miejscach, itd. Metale najczęściej przecierają się mocniej na krawędziach, no bo naturalnie są one bardziej na to narażone.

  15. O ile materiały twarzy miazga i chciałbym tak umieć, to odnośnie ostatniego screena z anatomii mogę wrzucić kilka słów krytyki :)

     

    Absy spoko, fajnie, że bez symetrii, ale łączenie górnych absów z górnymi fragmentami external oblique trochę dziwnie wygląda.

    Połączenie latissimus dorsi pod pachą też dziwnie, bo pojawia się tam jakaś dodatkowa mała forma. A z przodu miejsce gdzie dolna część external obligue łączy się z absami jest zbyt gładka.

    Pod pachą trochę za mały coracobrachialis.

    Dolny fragment external obligue jeszcze trochę nie trybi, z tyłu za wcześnie się kończy, powinien być podpięty do ostatnich żeber z tyłu, natomiast latissimus dorsi jest tam trochę za nisko.

    Na plecach trochę błędów. Górna część trapeziusa odcięta z jakiegoś powodu od ogona na dole. Zamiast tego powinno tam być ścięgno na rogu łopatki dające wklęsły okrągły kształt.

    Deltoid też jeszcze trochę pracy potrzebuje.

    No i sutki dodaj! :D

     

    To tak na szybko, ogólnie baza spoko, teraz popoprawiać po kolei to co nie trybi i kolejna iteracja :D

    Swoją drogą, gdzieś na youtubach było kiedyś nagranie jak Scott rzeźbi na szybko postać w podobnej pozie też z bodies in motion, taki typ wiszący na obręczy, chyba całkiem podobnie mięśnie pleców miał napięte. Ale coś nie mogę znaleźć tego filmu.

     

    Rzeźbisz tylko clay buildupem? Bo całkiem fajnie faktura wygląda.

  16. To lecimy dalej z projektami w wolnym czasie (mało tego wolnego czasu).

    Męczę sobie aktualnie model Markla z filmu Ruchomy Zamek Hauru. Docelowo będzie model growy, ręcznie malowane tekstury, najprawdopodobniej diffuse+normal+specular. Aktualnie jestem na finishu z modelem high poly, po popatrzeniu trochę na rendery widzę jeszcze kilka małych fixów do zrobienia, no i oczywiście kilka szczegółów o których zapomniałem, jak zawsze :) Ale to już detal, generalnie następny przystanek - retopologia.

    Rzeźba w Zbrushu.

     

    markl.jpg

  17. Wydaje mi się, że to co najbardziej psują w tej chwili scenę to litery i cyfry przy polach szachownicy. Ekspertem nie jestem, ale po chwili googlowania widzę, że litery po stronie znajdującej się bliżej kamery są w dobrej kolejności, ale każda powinna być odbita horyzontalnie żeby były ustawione poprawnie względem gracza (np. C,D,E,... są odwrócone w złą stronę). To samo z cyframi po jednej ze stron (po lewej stronie szachownicy na renderze). Cyfry tam powinny być odbite wertykalnie, tak żeby były zwrócone do gracza który siedzi przy planszy od strony kamery.

     

    No i jeszcze sama kompozycja sceny. Stół stoi blisko ściany, tak że z tyłu nikt do gry nie zasiądzie. Plansza jest przesunięta do boku stołu, ale jednocześnie leży idealnie równolegle do krawędzi stołu. Zlewa się też mocno z blatem, może jakiś ambient occlusion by tu pomógł?

  18. Wysyłałem .obj. W .stl chyba nie ma tych danych o których piszesz (albo przynajmniej nie musi ich być) bo w sumie z większości softu 3D można takiego .stl wyeksportować bez żadnych specjalnych ustawień. Chyba, że plik dostaje wtedy jakieś domyślne dane, no ale nie jestem ekspertem :)

  19. Tak jak keajra napisał, zapomnij o boolu, [tutaj wstawcie nazwę jakiegoś środka przeciwboolowego]. Operacje boolowskie warto używać co najwyżej w przypadku modelowania high poly i to też z głową, żeby mieć pewność, że nie zepsuje się siatki.

    Generalnie operacje takie najczęściej psują siatkę, a grafik traci nad nią panowanie. Jeśli modelujesz coś co będziesz chciał później teksturować, czyli wcześniej unwrapować. to modeluj z palca. :)

  20. Miałem ostatnio okazję pracować nad modelem ZBrushowym pod wydruk 3D. Figurka kolekcjonerska klasycznego nurka, którą już niedługo będzie można kupić w sklepie http://www.modelsfordivers.com

     

    Fajne wyzwanie, miałem okazję nauczyć się kilku nowych rzeczy odnośnie workflow przy modelach do druku. Figurka musiała być pocięta na części z zamontowanymi pinami i gniazdami na piny. Dużo dynamesh mastera, transpose master do posingu, ogólnie sam ZBrush.

     

    Ja odpowiadałem za sam model, wydrukiem i ręcznym malowaniem zajął się maciek.m

     

    Więcej jak zwykle na artstation jak ktoś ma ochotę popatrzeć i poczytać :) https://www.artstation.com/artwork/38lgA

     

    marcin-cecot-1.jpg?1477988205

     

    marcin-cecot-diver-fin.jpg?1477987985

     

    marcin-cecot-8.jpg?1477988067

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności