Jump to content

keid

Members
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by keid

 1. Dzięki!

  Wcześniej w wolnych chwilach w pracy ogarniałem sobie parę razy sposób działania ornatrixa, ale na zasadzie stawiania guidów na sferze. Fakt, żadnej głowy wcześniej tym nie uczesałem, więc w sumie to pierwsze podejście. Po 3-4 dniach miałem już myślę podobną fryzurę co teraz, a kolejne 2 dni to była praca nad konkretnymi partiami i detalami włosów.

 2. Hej,

  Dawno nic tu nie wrzucałem. Widowmaker (postać z gry Overwatch), to moja najnowsza praca. Włosy początkowo miały być bardziej abstrakcyjne w swojej formie, jednak zdecydowałem się nauczyć Ornatrixa i jestem całkiem zadowolony z efektu.

  Powstało też więcej prac od ostatniego mojego postu na tym forum, ale chyba nie ma co spamować. Są na Artstation.

   

  Softy: 3ds max, vray, ornatrix.

   

  widowmaker_01.jpg

  widowmaker_02.jpg

  widowmaker_03.jpg

  widowmaker_04.jpg

 3. O włosach to trochę sam wiedziałem, nie jestem zadowolony gównie z gęstości/grubości na skroni.

  Co do anatomii to wydawało mi się, że jest ok. Najwyraźniej za bardzo mi się opatrzyło i nie wychwyciłem tego o czym piszesz. Sam nie wiem.

  Praca musiała powstać najwyraźniej za szybko i szkoda, że nie miałem okazji tego poprawić.

   

  Dzięki za krytykę. :)

 4. Hej,

  Jak za każdym razem - mam problem czy kategoria 2D czy 3D. Model, który stanowi tutaj myślę większość to 3D, jednak nie obyło się bez podmalówek więc sam nie wiem. Na obronę wrzucam clay render :P

  Model wykorzystałem drugi raz, bo wcześniej, rok temu powstała ta ilustracja, ale z tego obrazka jestem bardziej zadowolony.

   

  Model: Zbrush, 3Ds Max

  Render: Zbrush (:D), ale to już chyba ostatni raz.

   

  hussar_01.jpghussar_02.jpghussar_03.jpghussar_clay.jpg

 5.  

  Możesz sobie ten proces skrócić wybierając opcję autogrid przy tworzeniu boxa, który będzie przylepiony do głównego obiektu i przejść od razu do 0:40 w filmie.

 6. Dzięki, niemniej jednak pisałem właśnie o możliwości przeciągnięcia zamiast kliknięcia w pierwszym poście. Na ogół takie rozwiązanie jest do przyjęcia, ale może wtedy gdy zadałem to pytanie robiłem coś gdzie takie rozwiązanie zbyt dużo napsuło.

  Wiesz jak zniwelować widoczne łączenie krzywej gdy jest loop? Takie coś się dzieje przy pojedynczym kliknięciu na brushu bez alphy. Więc gdy z alphą musiałem to jeszcze przemieszczać to wyglądało to kiepsko.

   

  liZaHli.jpg?1.jpg

 7. Rice,

  Na pewno nie usiadłem w kącie i się nie rozpłakałem. Bo być może twoja wypowiedź coś takiego miała na celu. Wręcz przeciwnie - stawiam sobie wyżej poprzeczkę przez takie wypowiedzi.

  Być może masz nawet rację, sam nie jestem w stanie obiektywnie podejść już do tej pracy. Jednak fajnie by było napisać coś więcej niż "tragedia".

   

  Jest to moja druga postać humanoidalna i mam nadzieje że tworzyłeś dużo lepiej na takim samym etapie.

 8. Cześć,

  Czy aby korzystać z curve mode na brushu z jakąś alphą muszę odhaczyć coś dodatkowo by to działało? Przykładowo wybieram standard brush, rysuje krzywą, klikam raz i zrobione. Gdy to samo zrobię na standardowym brushu z jakąś alphą, klikanie nic nie daje. Mogę jedynie sobie przeciągać po powierzchni ale to nie jest rozwiązanie.

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy