Jump to content

Miłosz3ds

Members
 • Posts

  2,267
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Miłosz3ds last won the day on May 29

Miłosz3ds had the most liked content!

1 Follower

City (optional)

 • Miasto
  Łódź

Recent Profile Visitors

25,197 profile views

Miłosz3ds's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

991

Reputation

 1. Miłosz3ds

  Times Square

  More at: artstation.com/mcr facebook.com/MCieslikowskiRyczko
 2. Miłosz3ds

  Post-apocalyptic barn

  Kolejna praca w ramach odświeżania portfolio. Pierwszy raz w klimatach (delikatnych) post apo, ale jestem całkiem zadowolony. Shot tutaj: Szybki making of tutaj:
 3. Miłosz3ds

  Moominland Midwinter

  Projekt po godzinach, na podstawie konceptu Tuomasa Korpi "Moominland Midwinter".
 4. Miłosz3ds

  Snail

  Cześć! Dawno mnie tu nie było Ostatnio zabrałem się za aktualizację portfolio w sieci, z przyjemnością wrzucę też coś na Max3d.pl. Zacznę od rzeczy trochę starszych, żeby nadrobić zaległości, a później (mam nadzieję) będę wrzucał prace na bieżąco. Na pierwszy ogień idzie kadr otwierający mój film dyplomowy sprzed paru lat. Technicznie: Maya, Arnold, Zbrush, Mari, Nuke. Jeśli dobrze pamiętam, pierwsze próby z Deep Compositingiem. Więcej na: artstation.com/mcr facebook.com/MCieslikowskiRyczko Dzięki!
 5. w Arnoldzie też tak mogę zadziałać, problem w tym że nie mogę się dogrzebać do tej konkretnej funkcji "enable_fast_opacity". Stąd pytanie - czy jest ona już włączona na stałe w późniejszych wersjach programu, czy gdzieś można sprawdzić czy jest włączona/wyłączona dla poszczególnych obiektów?
 6. Cześć, dzięki za odpowiedź. To jak najbardziej, od samego początku tak to działa. Mi wszystko się renderuje dobrze, tylko długo. Dlatego szukam opcji, o której wspominają w helpie - "enable_fast_opacity". Możliwe jest, że ona już została wciśnięta w Arnolda tak, że nie ma opcji on/off. Ale chciałem potwierdzić jak to wygląda u innych. ;)
 7. Czołem! Walczę z opacity w Arnoldzie. Edytuję scenę która była tworzona pod Arnoldem 1.2.3.1 w Mayce z najnowszym Arnoldem 1.4.0.0 (wszystko w Maya 2016). W którejś wersji wyszła opcja "enable_fast_opacity", na samym dole tutaj: https://support.solidangle.com/display/NodeRef/options#options-Synopsis nie mam zielonego pojęcia, gdzie to znaleźć. Chcę się upewnić, że u mnie na pewno jest włączone, czy nie jest przypadkiem tak, że domyślnie włączone jest na nowo utworzonych obiektach/materiałach. Tutaj z kolei info, że w późniejszych wydaniach chcą, żeby zawsze to było włączone (jeśli dobrze rozumiem): https://support.solidangle.com/display/ARP/4.2.7.0 Jest możliwe że tego już nigdzie nie ma? Dzięki za info
 8. Dzięki Olaf. Wszystkie Twoje porady na forum jak i sam portal poprawie.pl to ogromna pomoc. Dzięki raz jeszcze!
 9. Ctrl+v nie kopiuje do schowka - powiela obiekt bez transform/rotation/scale.
 10. Shift + przeciągnięcie :) jeśli chcesz, żeby obiekt został w miejscu bez transforma to po prostu polecenie "clone".
 11. A nie masz przypadkiem pod scrollem ustawionej w sterowniku sekwencji klawiszy ctrl+c zamiast środkowego przycisku? Ctrl+c w Maxie wstawia nową kamerę a w przeglądarce zoomuje stronę :) Pozdrawiam
 12. jaceks - dzięki za info! W międzyczasie dostałem też oficjalną odpowiedź od ZUSu. Co najważniejsze: "Uznanie działalności za twórczą lub artystyczną i ustalenie daty jej rozpoczęcia następuje w formie decyzji Komisji do Spraw Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców, działającej przy ministrze właściwym do spraw kultury. Stąd osoba, która nie uzyskała decyzji Komisji do Spraw Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców w ww. zakresie, nie jest uznawana dla potrzeb ubezpieczeń za twórcę lub artystę." Czyli tak jak mówiliście, dodatkowo oficjalnie potwierdzone, na czym bardzo mi zależało. Dzięki wszystkim!
 13. Dzięki panowie. Olaf - fajnie, pytanie o rozdzielenie działalności gospodarczej od działalności twórczej/artystycznej. W tym momencie nie rozumiem, kim jest twórca/artysta, który nie może płacić preferencyjnego ZUSu. Czy jest to gdzieś zdefiniowane? tutaj oficjalnie ze strony ZUSu: http://zus.pl/files/rozp_dzalalnosci.pdf jaceks - racja, link nie mówi o działalności gospodarczej, ale definiuje artystę/twórcę. Na podstawie tego: "za twórcę uważa się osobę, która tworzy dzieła w zakresie architektury, architektury wnętrz, architektury krajobrazu, urbanistyki, literatury pięknej, sztuk plastycznych, muzyki, fotografiki, twórczości audiowizualnej, choreografii, lutnictwa artystycznego oraz sztuki ludowej, będące przedmiotem prawa autorskiego. Natomiast artystą jest osoba wykonująca zarobkowo działalność artystyczną w dziedzinie sztuki aktorskiej i estradowej, reżyserii teatralnej i estradowej, sztuki tanecznej i cyrkowej oraz w dziedzinie dyrygentury, wokalistyki, instrumentalistyki, kostiumografii, scenografii, a także w dziedzinie produkcji audiowizualnej reżyserów, scenarzystów, operatorów obrazu i dźwięku, montażystów i kaskaderów." zastanawiam się, jak to jest - czy przypadkiem prowadząc działalność gospodarczą i tworząc dzieła wymienionym wyżej zakresie nie zostaje się twrócą/artystą. wharp - w linku, który podałeś masz to na samym końcu na drugiej stronie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy