Skocz do zawartości

Mr Kostek

Members
  • Liczba zawartości

    342
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez Mr Kostek

  1. Taki trochę przed inkoctober ;) Kilka szkiców zrobionych w CLIP STUDIO PAINT. Niedawno kupiłem ten soft właściwie ze z względu na ciekawy moduł do rysunku w perspektywie. Lazy Nezumi nie do końca mnie przekonuje. Ten w CSP jest o wiele bardziej intuicyjny i jak na razie nie mam większych zastrzeżeń. Natomiast to co mnie zaskoczyło to rysunek lineartowy, o wiele naturalniejszy niż w PS'ie. Obrót arkusza roboczego/strony jest taki jak powinien być. Mam na myśli to, że po obrocie o np.15st pedzle zachowują się tak samo /zostawiają ten sam ślad/. Niestety w PS'ie wariują co potrafi być wkurzające. Jak na soft za 25USD /akurat była promocja/ warto …
  2. Dzięki, hmm masz rację coś tam nie gra z tą dłonią, gest jest nieczytelny. Byłem ciekaw czy ten concept się spodoba. Jestem wielkim fanem pulpowego s-f , kina z lat 60 i do tego stylu starałem się nieco nawiązać. Szkice postaci i test pędzli...
  3. Od jakiegoś czasu robię takie ćwiczenie, tak na rozgrzewkę, na szybko. Rysunki twarzy z fot czy trailerów z yt. Format 8,5x8,5 cm. Zbiorczy zestaw. .
  4. Wiesz teraz im dłużej się na te ilustracje patrzę tym bardziej wiedzę jak są płaskie. Dzięki za uwagi .
  5. Wiesz mam słabość do tych starych prac i tak je poprawiłem. A tu przy okazji przypominam sobie warsztat. Co wg Ciebie najbardziej w nich razi ?
  6. Ostatnio wróciłem do digitalu po dość długiej przerwie i co tu dużo gadać zardzewiałem... Wrzucam kilka rzeczy, które niedawno namalowałem. Na razie koncepty postaci. Będę wdzięczny za uwagi i krytykę. Mam sporo do nadrobienia.
  7. Byłem ostatnio na dniu otwartym PromisedLand i miałem okazję porozmawiać z Tomkiem Radziewiczem. I zachęciło mnie to do kupna pół kilograma plasteliny ;) i oto efekt: @ wajktor: Zamierzam zrobić taki set od szkicu przez koncept do figurki. Może z wezmę do opracowania jeden z tych szkiców. Zobaczę jeszcze...
  8. Dawno mnie tutaj nie było. Inktober to dobry pretekst by odświeżyć teczkę, zatem do dzieła... Kilka szybkich szkiców wykonanych artpenem i parallel pen'em. Test piórek i atramentu sepii.
  9. Po krótkiej przerwie znowu trochę szkiców z altera. Formaty różne i raczej rysowane ołówkiem, a czas rysowania różny.
  10. Dziś rysunek z ostatnich warsztatów alterpose ale trochę inaczej ;) Brystol , ekolina czarna i warm grey, jakieś pióro i cienkopis. Format zasadniczo a4. A i jeszcze jakiś biały korektor. 15 min na warsztatach a później z 1 h w domu.
  11. AlterPose cd. pierwsze pięć to szkice (A5) 30-60 sekund, dalsze pięć (A4) pozy dłuższe 10 minut i ostatni to chyba 15-20 (A3). Materiały to zasadniczo ołówek, cienkopis i marker.
  12. Jakoś ostatnio mam braki na odcinku czasu i przez to trochę zaniedbałem alter. Motyla noga ! Kolejna paczka, pierwsze cztery to szkice (A5) a reszta to pozy nieco dłuższe 10-15 min max (A4/A3). Materiały jak poprzednio + węgiel w kredce (ostatnie dwa).
  13. Koniec gadki czas na rysunki. Kolejna paczka z AlterPose'a. Tak jak wcześniej pisałem to tylko trening nic więcej. Pierwsze pięć to szybkie szkice, pozostałe to pozy 15-20 min. Materiały jak poprzednio.
  14. @Verdi: Te szkice to tylko jedno z ćwiczeń które ma rozwinąć/poprawiać mój warsztat rysunkowy. Co do długodystansowych rysunków to jeżeli byś raczył zobaczyć kilka pierwszych postów z teczki to tam są rysunki z sesji 2-3 godzinnych. Niestety nie mam możliwości rysowania tego samego modela w tej samej pozie przez miesiąc tak by rysunki były bardziej przemyślane i dopracowane jak tu: http://ggeraldoart.blogspot.ru/. Pewnie zrobię kilka dłuższych studiów anatomii z fotografii, tylko wiesz nie chcę się narazić na opinię o robienie ołówkowego xero z fotek ;) Polecam Ci przeczytanie książki Wiedza tajemna Hockney'a tam autor pięknie opisał jak to renesansowi czy inni mistrzowie kombinowali przy rysunkach/obrazach tak by ułatwić sobie pracę. Projektor czy podświetlarka nie są złe pod warunkiem, że wiemy dlaczego je stosujemy. To tylko narzędzie i jak umiesz narysować portret z natury to tylko pozwala Ci zaoszczędzić czas. Co innego gdy takie narzędzie jest nadużywane, ale to inna historia. WWWoj poruszył temat Twoich prac, chętnie bym zobaczył co potrafisz i jak sam wykorzystujesz swoje rady. Pokaż jakieś ciekawe ćwiczenia które robisz by rozwijać swój warsztat. Chętnie się czegoś dowiem, nauczę od Ciebie. Bo niestety opinia z gatunku „masz kłopoty z anatomią i walorem” dość oszczędnie gospodaruje informacją.
  15. Fajne rzeczy pokazujesz. Mam tylko jedno zastrzeżenie, widać różnicę miedzy rysunkami z fot a rysunkami z „wyobraźni”. Za duży rozstrzał pomiędzy jakością prac. Popatrz się na portret z pierwszego postu i na tą laskę z krukiem na piersiach z drugiego. Chyba że to był celowy zabieg artystyczny ;) Wrzuć więcej prac rysowanych z wyobraźni.
  16. @Verdi: celem tych szkiców/rysunków jest tylko nauka, nic więcej. Przypisywanie im wartości artystycznych jest bez sensu. Wiem, że mogą wydawać się monotonne ale tak to bywa, jeżeli się czegoś uczymy. Te wszystkie ćwiczenia mają na celu nauczyć podstaw anatomii/rysunku człowieka. To wszystko. Fajnie jeżeli komuś podobają się te rysunki, ale ja je pokazuję po to by ktoś wytykał mi błędy, dzielił się swoimi spostrzeżeniami ot tyle i aż tyle. Ja się cały czas uczę i do poziomu, który chcę osiągnąć jeszcze mi brakuje kilku wagonów papieru. Jak to mawiali starożytni: „repetitio est mater studiorum”. A i jeszcze jedno, następnym dam przy ilustracji,okładce lub czymś podobnym ostrzeżenie: uwaga rysunki mogą zawierać treści artystyczne ;) @WWWoj: dokładnie o to mi chodzi, jak kilkoma kreskami umieć pokazać ruch, ekspresję, emocje. Bez wpierdzielenia się w szczegóły. Często nie ma wiele czasu na rysunek i podobne szlifowanie pozornie nudnych rzeczy mocno pomaga. Jak masz 30 min na rysunek kadru storybordu to już wiesz co masz robić, nie myślisz. Widzisz co masz narysować i rysujesz. A poza tym ja też lubię takie spotkania rysunkowe przy piwku. Miła sprawa ;) zapraszam @TeSz: Dzięki, jeszcze raz dzięki. Nie sądziłem że komuś tak się mogą spodobać te rysunki. Osobiście nie uważam je za szczególnie udane, jak pisałem wcześniej jeszcze dużo pracy przede mną.
  17. @ WWWoj: Dzięki. @Mruk: kiedyś się wybiorę. Na pewno. Koniec laby, kolejna paczka rysunków z warsztatów AlterPose. Pierwszych osiem skanów to szybkie szkice, format A5, ołówek, cienkopis i węgiel. Ostatnie cztery to pozy 15-20 minut zasadniczo ołówek, szkicownik rowney'a.
  18. Dzięki za komenty. @Bombadil: Wiesz takie warsztaty dużo dają, zobacz może u Ciebie może uda się zorganizować te 5 osób i modela/modelkę. Naprawdę warto. @ telthona: też te rysowane na szybko często bardziej mi się podobają od tych cyzelowanych po pół godziny. Jak człowiek ma za dużo czasu to często zaczyna niepotrzebnie kombinować i zapomina, że to mają być tylko szkice. Staram się pilnować ale niestety nie zawsze mi się to udaje ;) @ Mruk: walczę, cały czas walczę. Wiesz i tak za mało rysuję, ale się staram. Podobały mi się Twoje rysunki z muzeum WP, muszę się kiedyś z Wami wybrać na to miejskie rysowanie. Pewnie jak sklecę sobie jakieś małe sztalugi przenośne to się zgłoszę. Przy rysowaniu tuszem/cienkopisem też można poprawiać i poprawiać, zobacz ten ostatni rysunek. Bez wstępnego szkicu ołówkiem, zero korektora. A teraz AlterPose cd. Początek to jak zawsze trochę szkiców 1-5 minutowych , a cztery ostatnie pozy to rysunki 15-25 min. Ostatni praca to właśnie 25 minutowy rysunek artpenem, tu papier to blok gamma schitzzi A4. Reszta jak poprzednio.
  19. AlterPose cd. Dziś głównie rysunki jedno – trzy minutowe, a tylko trzy to studia 15-20 minutowe. Media ołówek i cienkopis, papier jak ostatnio.
  20. Kolejna paczka rysunków z warsztatów AlterPose. Pierwszych sześć to 1-3 minutowe szkice /jeden chyba 30 sekundowy bo i takie mamy ćwiczenia/, następne to już rysunki ok. 15 minutowe. Papier jak poprzednio, zasadniczo ołówek.
  21. Spoko, mam tego ponad dwie setki rysunków ;)
  22. @ Mruk: dzięki, może coś takiego będzie dziebko lepsze. Kolejna paczka rysunków z warsztatów AlterPose. Pierwsze 3 to szkice 1-3 minutowe, następne to już rysunki 15 – 20 minutowe. Papier to blok Gamma schizzi A5: szkice i dwa pierwsze rysunki, a pozostałe jak wcześniej szkicownik simply rowneya, zasadniczo ołówki i artpen.
  23. Kolejna paczka rysunków z warsztatów AlterPose. Tym razem rozpiętość czasowa duża, od 1-2 minutowych do 20 min. Papier ten sam ale oprócz ołowka dodatkowo artpen (czarny atrament i sepia) i pastel.
  24. Uff w końcu nieco udało mi się ogarnąć materiały z warsztatów AlterPose. Jest tego kilkaset rysunków/szkiców. Będę wrzucał to w paczkach, także trochę to zajmie ;) Dziś rysunki z jednych z pierwszych zajęć na których byłem. Papier: szkicownik simply rowneya 356x279 mm, zasadniczo ołówek, czas to ok. 15-25 na pozę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności