Skocz do zawartości

Mentalray nie chce sie wczytac...


Gość Mirage

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio formatowalem dysk i po formacie chcialem uruchomic 3ds maxa 6. Program z poczatku uruchamial sie poprawnie jednak po chwili wiesza sie na wczytywaniu pliku mentalray.dlz-reinstalowwalem calego 3ds maxa juz setki razy kombinowalem na rozne sposoby i nic.... Program w dalszym ciagu wiesza sie na wczytywaniu tego pliku, nie wiecie co moze z nim byc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wreszcie udalo mi sie rozwiazac ten problem.... Mowie to do wysztkich, ktorzy go maja bo na forum nie ma jeszcze rozwiazania. U mnie powodem tej zawiechy byla panda antivirur(Titanium 2004). Pewnie u was tez jakis program antiwirusowy, albo jakis firewall blokuje 3ds maxa. Poprobujcie odinstalowywac takie(lub inne- moze sa jakies programy przed instalacja ktorych max dzialal) programy i moze zadziala, ale po odinstalowaniu koniecznie uruchomcie ponownie komputer :). To tyle i zycze duzo szczescia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie zawieszal, "zamrazal" MRay i Vray przy odznaczonym GI,

temperatura proca dochodzila wowczas do 60° C.

Podejzewalem RAM, ale wsadzilem udkurzacz do kompa i zmienilem paste

i jest very ok.

Dodam, ze moje dwa kompki pracuja otwarte, wiec szybciej zbiera sie mialki pyl.

Pozdrawiam

PS:Czasami banalna sprawa moze byc przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az tak wam ten mental potrzebny ? jak nie to go wyjeb** za okno :) i po sprawie ...

 

jak juz to pewnie wina Pandy lub jakiegos innego antyvira bo co Firewall ma wspolnego z odczytem plików .... to raczej Panda przy skanowaniu odczytywanych plikow ma jakis problem .... JEŻELI to wogle jest tego wina ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo co Firewall ma wspolnego z odczytem plików

 

Powiem Ci, że bardzo dużo: Mental, na wstępie robi sobie "serwerek" i szuka innych w obrębie sieci, jeżeli zablokujesz mu dostęp to wyskoczy error i nie uruchomisz go. Zresztą wszystko jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz greg to nie mozna nic odpalic bez sieci, wszystko sie da tylko trzeba pomyslec

 

Ja NIE napisałem, że nie można niczego "odpalić bez sieci"

 

możesz zainstalować sobie ZONE ALARM (najpopularniejszy darmowy firewall) i zablokować w panelu "Program Control>Controls> Access>trusted zone

Program Control>Controls> Access>internet zone

Program Control>Controls> server>itrusted zone

Program Control>Controls> server>internet zone

Max`a i zobaczysz, że się Mental nie odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze 3dmax kozysta z samych portów dla systemu licencji .... mental tak samo ... Brazil tak samo (Port 4222).... serverem jest twoj kompiuter a jesli firewall zablokuje ci porty to mental bedzie mial problem z licencja i tyle .... ja tak mysle .. nie wiem na ile % to moze byc prawda ale tak mi sie wydaje ... i nie potrzebny jest jakis tam internet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem u mnie chodzi mam neta mam zblokowane wszystko i nie mam problemu z tym przeglądałem ten link to nie jest w 100% pewne ze to firewall cos mąci to jest tylko sugestia (mental ray needs access

to TCP/IP. If you are using a firewall, make sure it allows access to

3ds max.) problemem jest to mental ray failed to initialize moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Menysh trafo, oczywiscie ze nie jest w 100% pewne,

ale mozliwosc istnieje. Warto wiec zablokowac stery i sluzby FW i po resecie sprawdzic.

zajmie 2-3min.

choc jak wspomnialem u mnie chodzi bez problemu (McAfee i Antivirus Profi Paket).

acha, sorry za byki w poprzednim poscie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na 100% pewne, że blokuje firewall może blokować (przynajmniej Zone Alarm, jeżeli nie dasz Maxowi "wolnej ręki"). Ja tak miałem, musiałem przed uruchomieniem Max`a wyłączyć go, albo zmienić uprawnienia, a później ustawić tak jak było wcześniej (nie ma różnicy czy jesteś on-line czy off-line)

 

Cała procedura wyglądała mniej-więcej tak (jeżeli były "pytajniki"): odpalałem Max`a pojawiało się okienko z Zone Alarm`u (jeżeli nie podejmowałeś decyzji proces uruchamiania zostawał wstrzymany), jeżeli dałeś "Yes" (wszystko uruchamiało się bez problemu), jeżeli dałeś "No" Max witał Cię oknem Mentala z wywalonym errorem na czerwono.

 

Mirage napisał, że "wiesza sie na wczytywaniu pliku mentalray.dlz", jeżeli Max się uruchamia i wyskakuje okno: "MSG 0.0 error: failed to connect active loopback socket - Operacja

zakończona pomyślnie.

MSG 0.0 error: bad socketpair

MSG 0.0 error: master loopback connection failed

DISP 0.0 error 211208: failed to connect active loopback socket -

Operacja zakończona pomyślnie.

DISP 0.0 error 211013: cannot create socket pair for net->disp thread

PAR 0.0 error 021310: no connection to 0

PAR 0.0 error 021018: msg send to 0 failed

MSG 0.0 error: mental ray failed to initialize: mental ray needs access

to TCP/IP. If you are using a firewall, make sure it allows access to

3ds max."

 

To na 100% chodzi o firewall`a (chyba twórcy najlepiej wiedzą: "If you are using a firewall, make sure it allows access to

3ds max."

 

Manysh napisał "problemem jest to mental ray failed to initialize moim zdaniem"

 

a moim zdaniem "mental ray failed to initialize ", bo "mental ray needs access

to TCP/IP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem z wersją 4.5.**** Zone Alarm

 

Manysh dałeś wszedzie w

Program Control>Controls> Access>trusted zone

Program Control>Controls> Access>internet zone

Program Control>Controls> server>itrusted zone

Program Control>Controls> server>internet zone

"X" dla Max`a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem juz sam co powiedziec ja takiego problemu nie mam i próbowałem wszystkie ustawienia w tym Zone i nic sie nie dzieje brazil sie wyłozł ale on to ma humorki i tyle moze spróbujcie innego firewalla ................moze cos sie zmieni .............a bym zapomniał ja mam jeszcze wirtualna siecówke zainstalowana moze to cos zmienia (DLA TEGO CHOLERNEGO BRAZILA) bo jz sam nie wiem jak pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności