Jump to content

Rozpoczęcie przygody z grafiką na własny użytek biznesowy - jak to zrobić i czy warto?


Recommended Posts

Dzień dobry Państwu.

 Jestem młodym, małym przedsiębiorcą, zajmuję się przede wszystkim handlem - prowadzę swój sklep internetowy..

 Posiadam własną markę i od pewnego czasu w ramach OEM sprzedaję drobne rzeczy pod własnym logo. Aktualnie mam w planach stworzenie własnej linii produktów, dzięki kontaktom i dostępom do części.

 

 O ile aspekty techniczne mojej branży są mi znajome, to finalnie wymaga to oczywiście pracy graficznej - opakowania, naklejki, zdjęcia, instrukcje obsługi, etc. Po 2 latach korzystania z usług różnych grafików do różnych celów (osób prywatnych tudzież firm zajmujących się tą tematyką), patrząc na czas realizacji zleceń, wielkość moich potrzeb na tamten czas oraz ich koszt, uważam że przy aktualnym projekcie ten koszt tym razem może nieco przekroczyć moje możliwości na tym etapie działalności.

 

 Jako że jestem upartym indywidualistą, pomyślałem sobie, że "przecież nie potrzebuję pięknych projektów na miarę wielkich kampanii marketingowych dużych marek, to ma po prostu być estetyczne i minimalistyczne, być może wiele rzeczy mógłbym zrobić sam- a przy okazji czegoś się nauczę i w przyszłości będę w stanie samodzielnie zrobić większość rzeczy"

 

 Szybko się odbiłem od wertowania kolejnych stron wyszukiwarki - być może szukałem w złych miejscach, a być może zadawałem złe pytania. Ale podobno kto pyta, nie błądzi, a kto szuka, znajdzie.

 

 Zwracam się do Państwa jako ludzi w temacie doświadczonych, czy sam zamysł ma sens, licząc że tygodniowo stać mnie na 10 godzin czasu na naukę tego wszystkiego, a produkt na rynek chciałbym wprowadzić w ciągu 3 miesięcy. Potrzebuję stworzyć sobie proste naklejki tekstowe, projekt opakowania, no i największym problemem pozostaje instrukcja obsługi/montażu - tą chciałbym stworzyć na podobieństwo instrukcji IKEA, czyli na sposób rysunku czarną kreską. Ale w jakim programie to zrobić, gdzie najlepiej szukać tutoriali i jak w ogóle się taki styl(?) nazywa, no to już pozostaje dla mnie w sferze czarnej magii. Może są jakieś generatory, które potrafią fizyczne zdjęcia w takie kreski zamieniać? W razie potrzeby jestem w stanie wykupić narzędzia Adobe. Będę wdzięczny za opinie, rady i wskazówki. Z góry dziękuję i życzę wszystkim z Państwa udanego weekendu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy