Skocz do zawartości

oświetlenie imitujące palący się ogień


Gość Dragon223

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dragon223

Witam!! jest taka sprawa :-) wiem jak mniej więcej zrobić ogień i całą reszte ale jak można zrobić efekty oświetleniowe palącego się ognia próbowałem to zrobić za pomocą projektora w omni, jednak w czasie animacji łuna na ścianach się nie porusza proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Z tego co wiem tego typu efekty robi się ruszającym (drgającym, zależy jaki rodzaj ognia) omni z animowanym parametrem intensywności. Całą resztę efektu budują cienie i temperatura barwy światła. Np. w przypadku świecy będzie to 1800 K (piszę to bo w maxsie z tego co pamiętam jest możliwe podawanie barwy w ten właśnie sposób) Oczywiście do uzyskania super realistycznych efektów trzeba by było się posłużyć znacznie bardziej wyszukanymi metodami które wydłużają znacznie czas renderingu. Ale animowane omni jako źródło światła ogniska czy świeczki raczej wystarczy. Do tego warto włączyć cienie area i wygaszanie wraz z kwadratem odległości (w xsi nazywa się to light exponent). Zresztą wygaszania powinno się zawsze używać o ile nie jest to światło słoneczne czy światło księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności