Skocz do zawartości

Umieszczanie obiektu w zdjeciu...


Penny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnosnie fotomontazu.. chodzi mi o to jak mozna umiescic nawet zwykly szescian w przestrzeni sfotografowanej. Glownie chodzi mi o juz wykozystanie istniejacego srodowiska i wstawienie tam obiektu z prawidlowa perspektywa i oswietleniem... chodzi mi naturalnie o w miare realistyczny efekt.. gdzie moge gdzes o tym poczytac.. a najlepiej dorwac tutorial.

 

Drugie pytanie z takiej samej serii - jak mozna najprosciej wstawic jakis obraz za okno jakiejs przykladowej sceny.. aby symulowal realny swiat na zewnatrz...

 

Dziekuje bardzo i pozdrawiam

Przemyslaw "Penny" Niedbala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wielkie dzieki.. wlasnie brakowalo mi tego slowa - camera match, a raczej funkcji... Jak widze w archiwum bylo to dosc czesto poruszane :( i jak widze czesto podejmowales sie odpowiedzi.. sorki ze sie powtorzylem... no ale thx

 

Pozostaje tylko to czy po prostu widoczek za oknem robi sie w identyczny sposob.. czy po prostu mozna wstawic za okno hamskiego boxa i nalozyc na niego bitmape?:) (glupi pomysl)

 

Pozdro

Przemyslaw "Penny" Niedbala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a jesli moje wnetrze ma kilka okien i z kazdego widac co innego to tez ten trick z environment przejdzie?

 

A renderowac z kanalem alpha to w jaki sposob to sie robi.. po prostu sie wybier tryb RGB alpha? czy gdzies cos sie zaznacza.. (to bylby najlepszy motyw to robienia stillow.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego drugiego sposobu to przy zapisywaniu do tiffa mozna zaznaczyc "store alpha channel" i po otwarciu w photoshopie w okienku z layerami mamy obok channels, oczywiscie jest dodatkowy kanal Alpha 1 (oprocz 3 pozostalych) ale w moim przypadku jest caly bialy i nie wiem w jaki sposob moze mi pomoc w wyodrebnieniu przestrzeni za oknem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności