Skocz do zawartości

nawigacja 3d ??


Gość SiWY

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromna prosbe jestem poczatkujacy w 3dsmax. I mam jedno wielkie pytanie.

Czy jest mozliwosc zrobienia animacji w 3dsmax, ktora potem bede mogl obracac za pomoca myszki ??

Lub czy jest jakis soft ktory umozliwia importowanie animacji z 3dsmax i wtedy zrobic taka animacje z swobodnym obracaniem .

 

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem, nie ma takiego programu :(. Przynajmniej ja o takim nie słyszałem.

 

Wydaje mi się, że da się to zrobić za pomocą dwóch programów tzn. jednego od grafiki (np. maxa) a drugi od programowania (np. C++). Wtedy trzeba sobie w C zaprogramować tak kamere by poruszała się przy ruchu myszką. Ale jak to zrobić to kompletnie nie wiem.

 

Możliwe, że się mylę więc jakby co to mnie poprawcie bo chciałem tylko pomóc w miarę swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

nie wiem dokładnie o jakie przeglądanie obiektów ci chodzi, nie sprecyzowałeś, mimo to spróbuję coś podrzucić:

1. jeśli chodzi o obracanie na potrzeby internetu ;) to proponuję zaglądnąć tutaj: www.cult3d.com tam też można zobaczyć działanie tego cuda (polecam toyotę yaris :D

2. jeśli obracanie w samym maxie za pomocą myszki w \"realtime\" to jest coś co sie zowie \"motion capture\" można obracać (a w zasadzie to sterować wszystkim) klawiszami, mychą joyem, klawiaturą midi.. itd.

3. jeśli zaś o przeglądanie scen czy obiektów z pod windozy to jest kilka programików które to potrafią, np: 3d exploration

mam nadzieję że coś pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SiWY

generalnie chodzi mi o zrobienie prezentacji, czyli mam juz zrobiana scene i aniamacje w 3ds max i teraz chce zeby ta animacje wyeksportowac lub innym sposobem do jakiegos programu tak abym mogl sobie poogladac ja z roznych stron za pomoca mychy.

 

Zobacze jak dziala ten Eon Raptor jestem w trakcie sciagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SiWY

Masz racje Aleksander, probowalem roznych wynalazkow eksportowanie do vrml97, cult3d, eon raptor wszystko to owszem dziala, ale jakosc nie ta, czyli praktycznie trzeba sie na nowo bawic z materialami zeby to jakos wyglodalo :(.

 

A mam taki troche lamerski (glupawy pomysl), czy jest mozliwosc wyrenderowania np. nie animacji w formie np. AVI tylko w formie bmp lub innego formatu graficznego, a nastepnie jakims programem to wszystko posklejac i wtedy moze bedzie taka mozliwosc obracania np. w lewo lub w prao ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności