Skocz do zawartości

3ds , photoshop , cad i laptop... prozba o pomoc przed zakupem ...


phill

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wg. mnie lap odpada...ja obecnie mam toshibe p4 2,4ghz 512 ramu bla bla bla

-xp i wszystkie oesy z jądrem ntka obciążają tak laptopy że głowa boli

...pakują mocne procki szybkie karty graficzne do małych pudełek i grzeje sie to jak cholera...

wiekszość "mocnych" laptopów ma zabezpieczenie ...jeśli temperatura procka/radiatora

osiągnie krytyczną wartość bimetal wyłącza zasilanie w laptopie... po prostu gaśnie jak czajnik bez żadnej hibernacji...

-poczytaj sobie na googlach coś o "heat problem"

-dużo ludzi się wkurzyło kupując taki "mocny sprzęt"

-jakaś firma prawnicza wytoczyła sprawę np. takiej toshibie ze ich sprzet się przegrzewa nawet przy oglądaniu filmów na tych nowych panoramicznych a10...

-oczywiscie wyszedł "patch" na to ....czyli flash biosu który zmniejsza taktowanie procka... ale to tez nie pomaga... ja miałem w łapach już 5 laptopów i na 3ch z nich wystąpił ten problem...

 

- do kupienia są aluminiowe podkładki chłodzące z wiatrakami zasilane z usb

ale czy to ma sens... produkcja laptopów przez chwilę poszła w złym kierunku...może centrino to zmieni...

 

Są różne zdania na ten temat... ja dużo rzeczy robiłem w szopie i psp na mocnych lapiach z p4 na pokładzie...jeden wydymiłem :(

 

Celerony nie grzeją się tak bardzo ale ich wydajność jest malutka w porównaniu do p4,

jednak wydajność choćby nie wiadomo jakiego pancernego laptopa jest dużo mniejsza od zwykłego blaszakowego peceta stojącego na biurku...

 

zamiast inwestowac...hah...ciężko nazwać kupowaniem sprzętu komputerowego inwestycją...

aaa.. zamiast kupować laptopa za powiedzmy 4k lepiej kupić pożądnego składaka z dobrym procem...1gb ramu i najważniejsze dobrym monitorem...

Z takim sprzętem wydajność Twojej pracy wzrośnie a stres zmaleje :)

 

Laptop owszem...dzięki jego mobilności świetnie nadaje się do prezentowania swoich prac "w terenie" (*...czytaj urabianie klienta:)) ale absolutnie nie nadaje się do pracy...

 

Jeszcze nie miałem żadnego z technologią centrino... i boje sie miec :)

ps. sprzedam wyzej wymienionego laptopa :D zresztą pojawi sie niedługo na allegro

 

Pozdrawiam i odradzam pracy na lapach...zwłaszcza 3d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 3d potrzebny jest potrzebny prawdziwy piec a nie jakiś tam laptop, gdzie ty sie bedziesz rozstawiał po ludziach z całym tym stuffem typu mysz, tablet itd. ???

a zresztą aby wygodnie pracować trzeba siedzieć w swoim kącie gdzie sie ma cały sprzęt i nic człowieka nie rozprasza więc mobilność laptopa która jest tak droga w tej dziedzinie sie raczej mało przydaje;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności