Skocz do zawartości

niedziałający vraylight


Dead

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zrobilem taki oto modelik (jeszcze nie dokonczony ale mniejsza z tym) i mam problem. Żarówki sa podzielone na 2 części na świecąca i nie świecąca :) i w środku każdej żarówki jest vraylight plane 2x2cm z invisible i double sided (reszta tak jak bylo standardowo). Dałem także exclude cześci świecącej i teoretycznie powinno dzialać... (przynajmniej tak mi sie wydaje).

 

1 obrazek: całość oświetlona omni bez cieni + vraylights w zarowkach

2 obrazek: same vraylighty włączone (jak widac jedyne co oświetla to vraylightmtl na częsciach swiecących zarowek)

 

I co byście poradzili żeby to chciało świecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jak renderujesz ? tzn z gi on ? i jaka gi method ?

ten render wyzej byl z gi przez to tak dlugo ;]

co do method to ..emm... nie wiem co zabardzo napisac :) znaczy sie jesli chodzi ci o to co mam w first i second bounces to w first irradiance map a second to photon map. mialo byc na podstawie tego tutoriala (ta część z The CornelBox) -> http://www.vrayrender.com/stuff/PMapTutorial/

 

a czy to to moze byc wina tego ze ta zarowka jest podzielona na 3 czesci i tam jest szkło - chrom - szkło ? moze ten chrom cos nie teges. jutro sproboje bez chromu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze.. IOR daj na 1 bo pewnie nie ma grubosci to szklo. tzn model tej zarowki.

heh thx znowu :) dziala, co do żarówki... jeśli bym dał pomniejszoną zarówke do srodka i to poskladal w jedno z tym samym materialem i z IOR 1.5 albo cos kolo tego to powinno byc dobrze ? czy moze wyjść jakies szkło podobne do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności