Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Certina DS40


pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy na forum witam wszystkich!!!:). Oto mój pierwszy model wykonany bez żadnego tutoriala i w pełni samodzielnie. Od razu mam pytanie - czy jest inny sposób na wycinianie literek niż boolean, bo jak widać płaszczyzna pod nimi się zdeformowała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

witamy na forum :)

 

mozesz sprobowac tak:

swoj obiekt zamienic w editable mesh, a literki osobno zrobic jako splajny i poustawiac mniej-wiecej tam, gdzie chcesz,zeby byly.

potem robisz z mesha compound object - shapeMerge i rzutujesz na niego po kolei splajny.

zamieniasz znow w mesha i extrude.

moze zadzialac.

 

moglbys tez sprobowac mapa z bumpem albo sciagnac powerbooleany czy cos takiego,podobno niezle,ale nie wiem nie probowalam.

 

mam nadzieje,ze jakos pomoglam ;)

 

pozdrawiam

 

i czekam na piekne teksturki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curko, wielkie dzięki! :) Zrobiłem to pierwszą metodą i płaszczyzny są już OK. Z reszą modelowania nie powinno być już problemu :> . Niestety, w związku z tym, że nie mam za bardzo czasu ( maturka ), będzie się ten modelik trochę rozciągał w czasie. Jak widać na załączniku jestem w punkcie wyjścia, ale powierzchnie już poprawione. Mam jednak kolejny problem. Chciałbym wiedzieć, jak zrobić refleks światła na tarczy. Pobawiłem się w fotografa, więc widać o co chodzi :). Podejrzewam tylko, że codzi o mapę reflecta, ale głowy nie dam. nieststy, nie umiem za bardzo operować materiałami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności