Skocz do zawartości

Render do pliku - w co zainwestowac?


Gość Bułka z masłem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bułka z masłem

Ostatnio przysłuchiwałem sie dyskusji odnośnie renderingu w maxie, chociaż to dotyczy wszystkich programów 3d. Padło pytanie, w co lepiej zainwestować, w dobrą karte grafiki, czy procek + ram? Pytanie padło przy omawianiu problemu renderowania obiektu do pliku (avi). Jedni mówią, ze jak do pliku to w obliczeniach bierze udział tylko procek i ram (dobry dysk też by sie przydał, płyta), a inni, że to karta grafiki! Jak na mój gust to procek liczy i liczy, natomiast grafika odpowiedzialna jest za wyświtlanie obazu na monitorze, dobra przydaje sie ale przy grach i innych tego typu rzeczach a nie przy zrzucaniu renderu do pliku. Może ktoś to wyjaśnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

karta jest do wyswietlania obiektow w viewporcie ;] i z renderem ma tylklo t owspolnego ze wyswietla ci okienka na monitorze ...

 

rendering to proces tworzony przez procek , ram , i dysk (jezeli nei masz 2316 Gb ramu ) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy renderingu przede wszystkim procek. Pamięć też ma znaczenie, ale większe przy przygotowywaniu do renderingu. Karta też sie przyda (w vieportach) jak pracujesz na dużych, skomlpikowanych obiektach o dużej liczbie poligonów. Słaba karta wcześniej czy później da ci sie we znaki więc lepiej nie oszczędzaj na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpu ram i dysk karta w miare dobra bo tak jak ludzie mowia i tak potem sie wkurzysz

i kupisz nowa ...Duzo postow bylo ze ludzie nie osczedzali na prockach i calej rescie a karty dawali np riva tnt i potem byly posty o je a max mi w viewportach sie zacina itd ...proponuje (jak to ze wszystkim) wywazony system i tyle zreszta na forum ten temacik juz pare razy byl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności