Skocz do zawartości

reactor ogólnie


Shakar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, otoz w ogole nie wiem o co chodzi z tym reactorem, otwieram ruzne tutoriale wchodze na strony z pomocami, sam prubuje ale wogole to nie dziala. Chcialbym zrobic cos takiego np. ze box spada na podloge realistycznie. Za pomoc dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A to może ja pomoge. Mam nadzieję że masz maxa 5. Rozumiem ze chodzi Ci o wyłożenie pokolei co i gdzie klikać:P(ale pamietaj ze najwiecej sie nauczysz klikajac wszystko co mozliwe i sprawdzajac co sie dzieje:P)Jak odpalisz maxa to po prawej stronce masz menu z 6 ikonkami. Klikasz ostatnia(z mlotkiem) Masz liste "utilities", wybierasz reactor jezeli go tam nie ma poszukaj w "more". OK wstaw w scence 1 boxa dla podlogi i drugiego(ten co ma spadac).W tym menu po prawej wroc do 1 ikonki "create" i z podmenu wybierz "helpers"(obok kamerki). Z listy (gdzie jest standard) wybierz reactor. Nastepnie wybierasz "RBCollection" i klikasz gdzies w scenie. Przechodzisz do zakladki modify( w menu po prawej 2 ikonka) zaznaczasz w scenie RBCollection i w modify widzisz RB Collection properties dajesz "add"-> na liszcie wybierasz obydwa boxy i klikasz "select" Teraz przechodzisz do zakladki reactora (ten młotek). W scenie zaznaczasz boxa tego co ma spadac i reactorze wybierasz guzik properties i zmieniasz mass na np 10. Boxa co ma byc podlogą zostawiasz w spokoju:P.

teraz kliknij guzik Animation&export i robisz perform simulation(Jak zaznaczysz ptaszka przy Update viewporst bedziesz widzial jak sie liczy. To tyle jak masz jakies pytania to pisz. Chyba jasno napisalem co i jak. Powinna to zrozumiec nawet osoba ktora nie ana maxa:P Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki !!! Wszystko opisales az za dokladnie bo maxa to dosyc dobrze znam tylko po prostu nigdy nie mialem doczynienia z reactorem. Jeszcze chcialbym prosic o opisanie do czego kazdy reactor sluzy. Aha i jak zrobic zeby np kula sie odbijala jak pilka na boisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każdy reactor" czyli chodzi Ci pewnie o "Collection".

RBCollection to ciała sztywne boxy, ziemia itp...

SBCollection ciała miękkie, sprezyste

CLCollection to tkaniny, ubrania

RPCollection to lina, lancuchy

DMCollection to... a no tak dokladnie nie wiem ale chodzi o cos jak skin chyba:P

Spring to coś na kształt niewidzialnej gumy, którą mozesz polaczyc ze soba sprezyscie 2 obiekty

Motor nadaje obroty podczepionym obiektom

CSolver tu tesh sie nie popisze wiedzą:P Chodzi mniej wiecej o obliczanie lancuchowo polaczonych obiektow czy cuś... (ale ja tego akurat nie uzylem jescze nigdy:P)

Wind to .... wiatr:P

Plane to podloga(sciana, sufit) ktora nie ma konca:P

Fracture słuzy do uzyskania efektu rozerwania polaczenia miedzy obiektami

Dashpot to sprezyste(chyba ze da sie ogromna sile to sztywne) polaczenie miedzy 2 obiektami

Point-cośtam Tych nie uzywam.....

Toy Car pomaga symulowac autka czyli... nadwozie, koła, zawieszenie i silnik.

To tyle. Chyba o to chodziło:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAA. bo do tej sfery musisz nadac modyfikator reactor soft body!!(w menu modify)

PS. I rozpracowałem CSolver. Służy on do tworzenia polaczen point-cośtam. Np jak chcesz przyczepic niespreżyście obiekt do czegoś to robisz point-nail i gotowe. Potem tylko CSolver zapodajesz.

PS2 Często przydają sie helpery typu point. (w tej samej zakladce co "render"[W HELPERSACH] tylko że "standard")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś wyselekcjonować do CL-collector to musisz nadać np. plane'owi modyfikator Reactor-cloth

 

Edit: Ja mam natomiast taki problem, że gdy nadam obiektowi Meshsmootha, a potem Reactor cloth i daje create animation i play to ten plane zaczynam latać i wyginać się po całej scenie:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności