Skocz do zawartości

Robienie miecza i dołączanie go do filmu w maxie


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem - mam filmik i na nim mam w ręce jakiś kijek i chcę zamienić go na np. szablę (może być też miecz świetlny ;)) zrobioną w maxie , tak aby ruszała się jak ten patyk. Jak to zrobić? Chodzi o to aby poruszała się tak jakbym trzymał ją w ręku - jest jakiś tutorial związany z tym zagadnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to już czytałem no i tam nie ma odpowiedzi jak zanimować ruch tego miecza ... szukałem już tutoriali ale też nie znalazłem, może ktoś zna jakieś?

Ja nie szukam modeli mieczy świetlnych tylko sposobu na zanimowanie ich wraz zz ruchem ręki trzymającej ten miecz na filmie... a w tym poście przez Ciebie podanym nie ma żadnych odnośników wyjaśniających ten problem (chyba że coś przeoczyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no właśnie tego nie umiem - nie umiem dopasować ruchów modelu 3d (miecza) do ruchów ręki na filmie, a wtym poście "miecz świetlny i ja" czy coś takiego nie jest to opisane i nie ma żadbych odnośników do jakichkolwiek tutków na ten temat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatem tego w maxie nie zorbisz.

 

....wogole kiepski pomysł aby samym maxem to robić ....ale wykonalne

na pewno najpierw musisz przerzucić się na jesnostki matryczne i ustawić w scenie miecz w takiej odległości od kamery jak na filmie.

Potem już "tylko" kieruj się zasadą - każdy kij ma dwa końce - jak dobrze prześledzisz ich ruch to uda Ci się zgrać to ze sceną.

 

EDIT: napisałem "ustawić w scenie miecz w takiej odległości od kamery jak na filmi" - a tak w zasadzie to powinieneś zmapować kamerę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na początku wielkie dzięki za odpowiedzi :)

 

No i jeszcze takie małe pytanko - jak chodzi o te pozostałe programy jak after effects, combustion..., w którym z nich da się uzyskać najlepsze efekty tego typu i inne (bez względu na cenę i zaawansowanie w programie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mort->"dwa tutoriale linki do których znalazłem na forum maxa w tym samym dziale:

http://sfx.internetdsl.pl/efekty/mi...z_swietlny.html

 

a z tego korzystałem, efekty daje piękne(moim zdaniem), przy minimum wysiłku:

http://www.filmsite.art.pl/fs.php?p...lightsabre.html

 

jedyny jego mankament to animacja poklatkowa, ale to trwa naprawdę szybko i sprawnie (30 minut animacja samego miecza przy 280 klatkach) :D"

to znalazlem w watku morta-jak chcesz wiecej to poszukaj w nim:)

2: jesli chodzi o programy do kompozycji to nie wiem jak combustion 4-ale wczsniejsze wersje byly przyjemne natomiast after effects jest chyba najbardziej zblizony do fotoszkopa co moze ulatwic prace no i jest tez dobry; jesli chodzi o programy z "wyzszej"polki to polecam digital fusion natomiast mialem okazje popracowac na Nuke 2d i jest to moim zdaniem de besciak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

digital fusion jest lepszy pod względem możliwości od Combustiona i AF?

Nie no pytam się tylko dlatego że mało o nim słyszałem :)

No i w którym można zrobić zdecydowanie najlepsze efekty?

No i ostatnie pytanko - jaka jest strona producenta nuke 2d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

No to ja ujmę tą sprawę trochę inaczej - ja nie zamierzam się bawić (no może też ;)) tylko chcę wybrać jakiś program do efektów ale na tyle dobry abym w przyszłości nie musiał się uczyć innego a żeby wystarczał mi nawet do najcięższych zadań/efektów. Będzie to pierwszy program do compostingu, którego zamierzam nauczyć się naprawdę dobrze, ale nie chcę zaczynać od jakiś prostych, małoefektownych softów tylko od tego czego obecnie stosuje się w przemyśle kinowym itp:)

Tak więc chce wybrać ten najlepszy bo jak się przyzwyczaje to ciężko będzie się przerzucić :)

Czyli w/g Ciebiwe w tym przypadku powinienem wybrać DF5? - jest to "najmocniejszy" soft do tego typu rzeczy? :)

Kurcze ale się rozpisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to (chyba oprocz tylko Nuke2d) "najciekawsze"(pozwol ze nie uzyje slowa najlepsze....)rozwiazanie-oferuje prace o ile pamietam nawet do 4k(moze nawet wiecej) i mnostwo dobrych rozwiazan- IMHO powinienes byc zadowolony z kontroli obrazu i mozliwosci

EDIT: kiedys bylo na winde Shake ale Apple przejelo i jest na linuxa i mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wielkie dzięki Tomek :)

No to sobie spróbuję, a co do Nuke (to jest już na 100 % moje ostatnie pytanie w tym wątku bo zaraz zrobię z tego jakąś telenowelę ;) ) to co o nim sądzisz - nie lepszy to program? Bo tak przeglądając stronę producent wyczyrałem że był wykorzystywany przy takich filmach jak IRobot, xXx, ...

Nie jest on od niego lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec co jest lepsze-nuke powstal jako alternatywa pc dla stanowisk roboczych sgi z fleamemi i innymi -ma potezne mozliwosci; jest szybki na dobrym w miare sprzecie i latwy choc na pierwszy rzut oka wyglada biednie:) -ale nie powinienes sie przejmowac-jak poznasz DF to ani shake ani z nuke nie bedziesz mial najmniejszych problemow po godzinie pracy i testow

edit:cytat"Bo tak przeglądając stronę producent wyczyrałem że był wykorzystywany przy takich filmach jak IRobot, xXx, ..."-trudno by dd nieuzywalo softu ktory dla siebie zrobili:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności