Skocz do zawartości

drążenie dziury w calym ;)


kajtom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem: Chciałbym jako swój drugi model zrobić swój amplituner, jednak w dalszym ciągu mam problem z wycięciem okrągłej dziury. Z dwoma małymi już sobie poradziłem przypisując wewnętrzne ściany kwadratów do tej samej SG ale innej niż przedni panel. Teraz pozostaje pytanie jak zrobić wycięcie na gałkę Volume która już tak mała nie jest a na dodatek powinna być wycięta na płaszczyźnie pionowej ale także skośnej. Myślę że screen wszystko Wam zobrazuje. Bardzo prosze o wskazówki jak się za to zabrać żeby dziura wyszła okrągła ale żebym nie stracil tej ostrej krawędzi między płaszczyzną pionową i skośną.

 

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiec tak zaczynasz od

1) Stworzenia okręgu w miejscu gdzie ma powstać dziura Picture 1

 

2) W Compound Object wybierasz ShapeMarge następnie Pick Shape i klikasz na narysowany wcześniej okrąg Picture 2

 

3) Konwertujesz obiekt do Editable Poly i extrudujesz ujemnie kształt który powstał (poligony powiny juz być zaznaczone) Picture 3

 

No i to by było na tyle, Jak chcesz aby to ładnie wyglądało po MS to bawisz się chamferem i po sprawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dziure sobie zrobil na plaskim, ladnie wycutowal, extrude na minusie do srodka, chamfer na krawedzie, i pozniej wygial do tylu ten skos. Albo bym zrobil to rhino ktorym jestem zafascynowany ;DDDDD Wszyscy wiedza o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dziure sobie zrobil na plaskim, ladnie wycutowal, extrude na minusie do srodka, chamfer na krawedzie, i pozniej wygial do tylu ten skos. Albo bym zrobil to rhino ktorym jestem zafascynowany ;DDDDD Wszyscy wiedza o co chodzi :)

 

próbowałem ale żeby dziura była częściowo na płaskim a częściowo na skosie to muszę mieć dodatkowe vertexy które podzielą mi ją na 2 części żebym mógł jedną przesunąć w tył. No i te vertexy już psują mi dziurę ;)

 

Ta, tylko masz zbyt wiele "wolnych vertexów" żeby to wyszło z MS. Będzie bałagan.

 

Wiem, dzisiaj zaczynam panel od nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności