Skocz do zawartości

HELP z moją Baracudą


sikham

Rekomendowane odpowiedzi

dysk ma ok 2 tygodni

pewnego dnie włączam kompa i ładnie pieknie ale jak doszło do właczania sie windowsa to ... lampka że dysk przacuje sie świeci i dalej nic :(

teraz nawet go bios nie wykrywa a jeśli mu sie uda to myśli nad tym chwile czasu

sprawdzałem scandiskiem jak mi sie go jakoś cudem włączyć udało i nie ma na nim błedu ( skanowanie powieżchni )

 

próbowałem już zmieniać taśmy itp. i nic nie pomaga

 

czy jest jakiś sposób na sprawdzenie go jeszcze inaczej ( może kiedyś sie właczy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

:( hmm nie chcę Cie martwić ale właśnie tak zaczęła się awaria dysku u mnie Seagate Barracuda IV 40 GB 7200..., chodził baaardzo powoli, nie chciał się łindołs uruchamiać, a jak sie uruchomił to skopiowanie filmu z jednej parycji na druga trwało 15 minut. Oprócz tego zaczą dziwnie cicho treszczeć. Poleciałem do Qmpla podłączyłem u niego i skopiowałem całą zawartoś mojego dysku na jego. to było coś około 15 GB i trwało to 5 godzin - - - a dysk w serwisie został wymieniony na nowy [rotfl2]

aha a dysk miałem może miesiąc jak zaczą szwankować - - - pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bywa ze sprzętem.

Jak nie padnie w ciągu miesiąca to potem dopiero ze starości lub ze złej exploratacji. Po co więc kupowac 3 letnie gwarancje?? A co do dysku to IV nie są jeszcze do końca wytestowane i takie rzeczy mogą sie dziać jednak Barracuda to z**** dysk! Szybki i pojemny. Sam zamierzam kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bara\\cudu niestety tak maqją -niektóre modele. zadą się bardzo żadko, ale sie zdaża. jakcibardzo zależy na dysku to odnieś dofirmy zajmującej sie odzyskowaniem danych - trochę kosztuje, ale jest możliwe. jak mozesz to odnieś ja do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane na dysku znajdują się nawet po formatowaniu, dopóki dopóty nie zapiszesz fizycznie na tym miejscu innych danych, dlatego do 70% da się odzyskać. Są specjalne progi.

A na przyszłość polecam robienie obrazów dysku np. Acronis True Image.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności