Skocz do zawartości

Ati Radeon X600XT -okropny problem, latające trójkąty i restarcik:((


Gość kohena

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z Radeonem X600XT Gecuba: podczas użytkowania "normalnie" systemu wszystko chodzi. W momencie odpalenia jakiejkolwiek gry - Settlers, NFS Underground, Grand Prix 4 i innych - po załadowaniu gry nie radzi sobie z teksturowaniem (chyba). Na ekranie pojawiają się latające linie, trójkąty, kwadraty. Po kilkunastu sekundach czarny ekran i restart kompa. Uruchamia się system bez żadnych błędów. Mam dodatkowe wiatraki i mocny zasilacz ok. 400W z dodatkowym chłodzeniem. Karta nie podkręcana. Sterowniki sprawdzone - omega, stery dołączone do grafy, stery ze strony ati. To samo. Przed reinstalką systemu było ok i gry śmigały. O co może chodzić???

 

Błagam o pomoc. Temat juz był poruszany na forum jeden raz, ale rozwiązania nie było oprócz zmiany karty graficznej. Może już ktoś się spotkał z takim działaniem karty i poradził sobie z problemem? Oczekuję pilnie na sugestie i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

powiem tyle mialem mniej wiecej to samo tylko ze gry mi chodzily wszystkie przez jakies 3 godzinki potem mialem dokladnie to samo ale nigdy nie odrazu. Skonczylo sie to tak ze zjaral mi sie procek i plyta glowna ;)

 

Co do tych objawow to nadal nie wiem co to moglo byc jedni mowili ze ram inni ze karta nastepni ze zasilacz i tak w kolko :)

 

Co do modelu karty mialem calkiem podobny :)

 

btw. mialem cos takiego ze dzialaly mi tylko sterowniki z oryginalnej plytki dolaczonej do karty, jezeli sciagnalem nowe katalisty karta poprostu nie dziala, omegi rowniez nie dzialaly :/

 

Na Twoim miejscu poprostu oddal bym kompa do serwisu,albo karte nie ma poprostu na co czekac, bo cos napewno jest nie tak. Mozesz ostatecznie sprobowac reinstalke systemu i wgrac konfiguracje sterownikow takich jakie byly wtedy gdy komp dzialal

 

edit:

 

po scrinach juz wiem ze masz poprostu dokladnie to samo, tylko u mnie troche gierki chodzily za nim sie dzialy takie rzeczy.

Probowales robic cos w zbrushu ? tam sie co dopiero komedia dzieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle mialem mniej wiecej to samo tylko ze gry mi chodzily wszystkie przez jakies 3 godzinki potem mialem dokladnie to samo ale nigdy nie odrazu. Skonczylo sie to tak ze zjaral mi sie procek i plyta glowna ;)

 

Co do tych objawow to nadal nie wiem co to moglo byc jedni mowili ze ram inni ze karta nastepni ze zasilacz i tak w kolko :)

 

Co do modelu karty mialem calkiem podobny :)

 

btw. mialem cos takiego ze dzialaly mi tylko sterowniki z oryginalnej plytki dolaczonej do karty, jezeli sciagnalem nowe katalisty karta poprostu nie dziala, omegi rowniez nie dzialaly :/

 

Na Twoim miejscu poprostu oddal bym kompa do serwisu,albo karte nie ma poprostu na co czekac, bo cos napewno jest nie tak. Mozesz ostatecznie sprobowac reinstalke systemu i wgrac konfiguracje sterownikow takich jakie byly wtedy gdy komp dzialal

 

edit:

 

po scrinach juz wiem ze masz poprostu dokladnie to samo, tylko u mnie troche gierki chodzily za nim sie dzialy takie rzeczy.

Probowales robic cos w zbrushu ? tam sie co dopiero komedia dzieje :D

 

 

U mnie żadne stery nie chodzą, na każdych jest identycznie. Czy starsze bez frame pack, czy z nim. Robiłam reinstalkę systemu i jest identycznie. Na Linuxie jeszcze nie sprawdzałam, bo szczerze to po 3 reinstalkach nie chce mi się za każdym razem lina stawiać. Tam jednak chodziło w miarę. Na razie pojawił mi się nowy syndrom - od czasu do czasu na pasku narzędzi pojawiają mi się pola otoczone "pikselami z tęczy" - bardzo lubię to określenie, myślę, ze wiesz o czym mówię. Ale szybko znikają od tak sobie. W każdym razie jak pracuję na kompie bez odpalania gierek, jest ok. Nie ma zawieszek. Karta się nie grzeje, procek również ma bardzo fajną temperaturkę, testy pamięci np. w aida32 na pierwszym miejscu...

No i bądź tu mąrdy. A karta jest kupiona w mediamarkt - prezent i teraz same problemy:(

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przyczyną podobnych zachowań (przez ok. godzinke w gierkach ok a potem coraz gorzej) była awaria wiatraczka na karcie. jesli teraz jest wszystko ok z temperaturką to może to być wynik wcześniejszego przegrzania i częściowe uszkodzenie karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności