Skocz do zawartości

Projekt: Plakat


sium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie. To mój ostatni luźny projekt. Kreska i kolorki w Corelu.

Tło, teksty i pare efektów to GIMP :D Jak zwykle oczekuję krytyki i oceny :D

Pozdrawiam

 

--------------------------------------------

FONT JUŻ ZMIENIONY - DZIĘKI TWEETY

_______________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla mnie straszna szmira. A typografia.....yyy....zaraz jaka typografia? Wręcz mialem problem z przweczytaniem słowa 'clasic', bo światla są ustawione fatalnie, ze juz o samym kroju nie wspomne. Byduniowa czcionka 'cars' też lipna. No i zupełny brak pomysłu - lalka na masce, ileż można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja z przeczytaniem nie miałem problemu. Pare osób które widziały printa też nie, no ale to twoje zdanie. Typografia? A kto powiedział że wszędzie trzeba się do jej zasad stosować? (stosowanie się do jakichkolwiek zasad to podejście akademickie proszę Pana, poza tym nie drukuje gazety :D). Krytykę przyjąłem! Takie życie nie wszystkim musi się podobać. Poza tym dopiero się ucze i mam prawo popełniać błędy :]

Tylko gdzie można zobaczyć twoje prace papciu? Bo narazie nie widziałem żadnej, za to twoje posty zazwsze są czepliwe i niejasne (a to angielski się nie podoba, a to coś innego). Po prostu chciał bym wiedzieć kto mnie ocenia :D

Pozdrawiam i co złego to nie ja!

PS: Proszę o jeszcze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wychodzisz z założenia, że żeby móc krytykować, trzeba koniecznie zajmować się tym samym, co ci których się krytykuje - nic bardziej mylnego mój chłopcze ;) Nie muszę być muzykiem, by powiedzieć, który utwór mi się podoba, a który nie i dlaczego, czyż nie?

Co do akademizmu i łamania zasad, to posługujesz się sloganem - chwytliwym lecz pustym. Żeby łamać zasady, trzeba je najpierw poznać, mój drogi :) Inaczej skazujesz się na bezmyślny bunt, z którego większość na szczęście wyrasta ;)

To, że masz prawo do błędów, to stwierdzenie oczywiste, ale Twoje prawo nie zwalnia mnie od zwracania Ci uwagi na te błędy, wręcz przewinie. Od tego tu jestem :) Pracuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady znam od jakiś 2-3 lat jeśli chodzi o ścisłość. Projektuje różne rzeczy min. katalogi, piszę i składam artykóły do gazet nie koniecznie polskich dla firmy w której pracuje a nazwy wolał bym nie wymieniać. Chodzi mi tylko o tą typografię. Czy zawsze gdy pojawia się tekst, nie ważne w jakiej pracy trzeba stosować się do jej zasady. Jest dużo różnicy między tekstem wykorzystanym w gazetach itd... a zwykłym sloganem czy tytułem plakatu, prac itp... W tych ostatnich jakiekolwiek zasady powinny być łamane chociażby po to żeby praca nabrała innego charakteru. Bo chyba nie o to chodzi żeby wspaniała praca miała powiedzmy jakiś nagłówek pisany fontem Times z dorobionym cieniem :D Fakt dużo pracy przede mną ale sporo też za mną :D Co do krytyki to każdy ma do niej prawo tylko zawsze lepiej wygląda to w przypadku osób które się tym zajmują. To tak jak by sprzedawca ze spożywczaka doradzał reżyserowi filomowemu. Jeżeli ten sprzedawca ma coś wspólnego z filmem poza oglądaniem to ok, ale jeśli tylko ogląda i film mu się nie podoba to jest to już tylko kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje. Dobra kończe ten wywód. Nie mam nic do twojej osoby żeby było jasne! Tylko jeżeli już twoim zdaniem coś z tymi napisami jest nie tak to powiedz, może zaproponuj jak ty byś to widział. Na tym mi właśnie najbardziej zależy!

 

Pozdrawiam Panowie i jak zwykle proszę o więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zacznę od końca...

Jak robie graffiti to też mam patrzeć na typografię?

Jak najbardziej.

 

Jest dużo różnicy między tekstem wykorzystanym w gazetach itd... a zwykłym sloganem czy tytułem plakatu, prac itp... W tych ostatnich jakiekolwiek zasady powinny być łamane chociażby po to żeby praca nabrała innego charakteru. Bo chyba nie o to chodzi żeby wspaniała praca miała powiedzmy jakiś nagłówek pisany fontem Times z dorobionym cieniem

W zupełności się z tobą zgadzam. Rzecz w tym, że tutaj to po prosu nie wyszło. Typografią to bardzo trudna sztuka i trzeba wiele czasu i wysiłku, aby zrobić coś dobrego.

 

Domagasz się konkretów - dobrze.

Zacznijmy od budowy samych liter, który zrobiłeś.

Są zbudowane niekonsekwentnie i przypadkowo. Budując je, nie wyznaczyłeś sobie zasad konstrukcyjnych. A może wyznaczyłeś, ale nie trzymałeś się ich konsekwentnie. Za taką zasadę mogę tu odczytać, to iż litery zwężają się ku dołowi. Nie chcę oceniać trafności tego pomysłu,

Powiem tylko tyle, że krój ten bynajmniej nie ma nic wspólnego z klasycznością, nie ma tam ani grama klasyczności. Jak więc ma się dobór formy do treści? ;)

Ok, a teraz już sama budowa chodzi mi o to, że przeprowadziłeś to niekonsekwentnie - litera 'i' się nie zwęża, a wręcz wydaje się rozszerzać. Litera 'l' jest za krótka, zrównując ją z innymi, zaburzyłeś jej czytelność, po co? Litera 'a' również sie nie zwęża, jest pochylona. Co do kroju w słowie 'cars' nie chce mi się rozpisywać za wiele. Oprócz tego , że jest fatalny, powiem jeszcze, że też brakuje konsekwencji - tym razem, w grubości elementu wąskiego i szerokiego litery.

 

Kompozycja.

śwaitła mioędzy literami w słowie 'clasic' są tak ułożone, że robi sie on dwuczłonowy - jest wyraźna przerwa mięszy 'a' i 's'. W efekcie dostajemy dwa ciadno zbite słowa 'cla' i 'sic'. Ale tutaj jeszcze nie jest tak tragicznie, jak w przypadku 'cars'. Tam śwaitła są wyraźnie zachwiane i w efekcie mamy 'c ar s'.

Istnieje zbyt duża dysproporcja pomiędzy dwoma wyrazami. Nie wiemy dlaczego 'clasic' jest dużo ważniejsze niż 'cars'. Po za tym dwa wyrazy stanowiace jedno zdanie pochodzą z dwóch zupełnie innych światów i są sobie obce.

 

Co do krytyki to każdy ma do niej prawo tylko zawsze lepiej wygląda to w przypadku osób które się tym zajmują.

Więc tutaj cię uspokoję. Ja też się tym zajmuję;)

 

To by było na tyle. Odniosłem się tylko do typografii. Do reszty odnosić się nie będę, bo nie uważam by było warto to kontunuować. Niestety brakuje tutaj pomysłu i koncepcji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności