Skocz do zawartości

oswietlenie pomieszczenia


grss

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie jak oswietlic pomieszczenie zamkniete bez zadnych okien, dziur itp ;p chodzi mi ze wszystkie sciany maja przypisany material GLAZURY i gdy umieszcze w srodku omni to zrodlo swiatla jest odbijane a jak zrobic zeby nie bylo tego odbicia ?? chba troche zakrecilem ;p aha renderujac scalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hello,

W ustawieniach tego światła przechodzisz sobie do rolety Advanced Effects i odznaczasz pole specular.

ok dziex pomoglo troszeczke ale dalej odbija sie w suficie i podlodze ;) mniej no ale zawsze ;/

 

tak wyglada po wylaczeniu specular'a;) omni jest na srodku obrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakombinuj z radiosity albo light tracer (są o tym tutoriale w maxie). Indirect illumination powinna pomóc.

p.s. Dlaczego podłoga i sufit odbijają otoczenie? O_o

 

EDIT: Glazura na suficie - ciekawe :)

Miałem na mysli maxowe tutoriale. Tam jest sekcja Advanced Lighting i Global Illumination.

A nie wolałbyś VRaya free albo brazila rio zamiast scanline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakombinuj z radiosity albo light tracer (są o tym tutoriale w maxie). Indirect illumination powinna pomóc.

p.s. Dlaczego podłoga i sufit odbijają otoczenie? O_o

odbija bo to glazura a nie zmniejszalem niczego w materiale sa domyslne ustawienia materialu no wlasnie kombinowalem z light tracerem i nie bardzo wychodzilo :/

 

Generalnie metoda ta służy do oświetlania wszystkiego co znajduje się na otwartej przestrzeni i oświetlane jest światłem słonecznym. Tzn., że bardzo dobrze sprawdza się też w prezentowaniu scen krajobrazowych, miejskich, itp.

 

to jest napisane w tutku wiec raczej mi sie na nic zda ;-) a o radiosity nic nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności