Skocz do zawartości

Renderowanie samej siatki...


Gość Ołóweczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ołóweczek

Jestem nowy i interesuje mnie parę rzeczy związanych z 3dsmax, których nigdzie nie mogłem znaleźć.

Mianowicie jak renderować jakiś obiekt tak aby była widoczna sama siatka ? Np. wstawiam kulę i żeby po renderingu były widoczne tylko te linie siatki.

I druga sprawa jak wstawić do flasha taką siatkę (ale nie bitmapę), żeby można było ją animować w nim jak obiekt 3D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Te "linie siatki" mozna generowac tak:

 

przydzielasz objektowi jakas texturke i wlanczasz w "material editor" pod zakladka "shader basic parameters" okienko "wire". Jej grubosc kontroloujesz z zakladki "Extended Parameters" "wire-size".

 

jak pewnie zauwazyles objekt stal sie "przezroczysty" i mozna tez widziec siatke po drugiej stronie objektu, gdybys to chcial zlikwidowac postepuj w nastepujacy sposob:

 

zeskaluj twoj objekt z wcisnietym klawiszem "shift", utwozysz wtedy mniejsza kopie twojego objektu. dodaj teraz do nowo utwozonej bryly material "mate/shadow".

 

 

co do drugiej czesci twojego pytania to niestety ci nie pomoge bo nie mam pojecia o flashu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio spotkalem sie z programem konwertujacym pliki 3ds do postaci flash -ale jak babcie kocham nie pamietam nazwy(a moze to byl plugin). Jeden z wbudowanych formatow maxa daje mozliwosc zapisu "bez tla" - bo to chyba potrzebne. Pomoge tylko tyle ze powiem ze sie da ;) - niestety dokladniej nic a nic nie wiem - przewertuj forum - byl juz chyba taki post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z wbudowanych formatow maxa daje mozliwosc zapisu "bez tla" - bo to chyba potrzebne. Pomoge tylko tyle ze powiem ze sie da ;) - niestety dokladniej nic a nic nie wiem - przewertuj forum - byl juz chyba taki post.

Żeby nie było widać czarnego tła wystarczy

w F10 przy zapisie pliku użyć formatu .PNG-zapisz-pokaże się lista, gdzie ma być zaznaczona opcja alpha i interlaced

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności