Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Biurko


Elldrigar Vallar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Po długim przyglądaniu sie Wip-om innych użytkowników, postanowiłem rozpocząć własnego WIP-a. Jestem bardzo początkujący, więc wątek będzie długi z dużą ilościa pytań i próśb o rady, czy pomoc...

 

Dlaczego akurat biurko? A no poprostu, na nim mam monitor,kalwiature myszke, więc na nim pracuje, zaczynam swoją graficzną przygode, więc myśle ze to dobry początek. Potem napewno będzie więcej, moze nawet cały pokój...dobra zaczynam:

 

RENDERY próbne:

17mz.th.jpg

 

22tv.th.jpg

 

SIATKA:

35jm.th.jpg

 

No i pierwszy problem, niepotrafie dobrze zrobić takiej szufladki:

40th.th.jpg

 

U mnie wygląda to tak:

59zb.th.jpg

 

I tuatj po przekonvertowaniu na Patch:

66mj.th.jpg

Szyfladka powinna miec taki lekko wypukly kształt, powinno to widać na screenach, ale po wyrenderowaniu robi mi sie cos okropnego, niewiem jak dokłądni ezrobic do tego siatke, zeby to niewyglądało tak tragicznie...

Prosze o pomoc! Wiem ze daleka droga przedemną:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

możesz pokazać zdjęcia z referką? za bardzo nie rozumiem o co ci chodzi.

dlaczego konwertujesz to na patch? postaraj się by w modelu były poligony złożone z 4 vertexów, a przód u ciebie to jedno wielkie poly. po konwercie program sam przerabia wszystko na trisy, tylko tak nieudolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zdjęcie będzie problem, niemam w tej chwili aparatu.

Zapodam jeszcze raz zdjecie szufladki bo widze ze coś te wyżej sie nie wyświetla poprawnie(tylko to mi na kompi pozostało)

problem1eq.jpg

 

 

EDITED:

 

Oki, udało mi się wyjść z problemu, o to efekt:

render9kr.th.jpg

 

I siateczka:

siatka1nd.th.jpg

 

Siatke troche zagęszcze, żeby było płynniej:)

ps.materiał to taki narazie, nie jest mój... chyba, że lepiej renderować w stałym jednym kolorze??Jak będzie lepiej pokazywać model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... renderować w stałym jednym kolorze??Jak będzie lepiej pokazywać model?...

 

Najlepiej pokazywac model bez rzadnych vraów i tym podobnych, ot zwyczajny Scanline (poki skonczony nie jest) ...nie kumam dlaczego baardzo wielu ludzi rnderuje cos np. 1h skororo z góry wiedza ze jest do poprawy....nie mowie ze tak jest w Twoim przypadku, ale jakos mnie tak to zabolało nagle........Pozdrawiam&powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prawie skonczony,jeszcze muszę zrobić metalowe szyny, przy wysuwanych dwuch deskach,jedena na klawiaturke i druga na myszkę.

A to render i siatki:

 

renderszary6ql.th.jpg

 

siatka13jc.th.jpg

 

siatka26nz.th.jpg

 

Jakies uwagi? Sugestie? Jestem zadowolony z mojego pierwszego modelu:-D Szkoda ze niemam Referki na zdjęciu;-( Mam ją przed sobą;-P Od jutra zaczne texturować i napewno będzie przy tym mnustwo problemów;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności