Skocz do zawartości

proza życia codziennego


Pablonardo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o lol :D

 

zeby zrobic brush od podstaw, tworzysz nowy plik z bialym tlem. Ja przewaznie robie 500x500px (zbyt duzych obrazkow nie da sie przerobic na brush). Na bialym tle maziasz sobie odcieniami szarosci, dodajesz teksturki w odcieniach szarosci itp. Potem dajesz EDIT > DEFINE BRUSH i niby gotowe. Brush pojawi sie na koncu spisu Twoich brushy. Zeby dalej sie nim bawic wybierasz go w trybie Brusha (B) i wybierasz WINDOW > BRUSHES. Wyskoczy okienko edycji brusha. Najczesciej uzwyane sa Shape i Other dynamics, oraz scattering. Zadko kiedy widze brushe z uzyciem dual brusha czy tekstury (strasznie spowalniaja prace kompa).

 

Twoj brush po zdefiniowaniu go z pliku 500x500 bedze prawdopodobnie pofalowana czarna kreska. Zeby okreslic odstepy miedzy powtarzaniem wejdz w Brushes > Brush Tip Shape i zmien SPACING na wiekszy. Zanzacz koniecznie "smoothing" w opcjach ogolnych - brush bedzie bardziej "plynny".

 

W Shape dynamics zmieniasz sobie wielkosc brusha (size jitter) i okreslasz od czego ma byc ona zalezna (rozwijane menu troche nizej - najczesciej ustawione na "Pen Pressure", czyli naciski piorka). Angle jitter to obracanie poszczegolnych powtorzen brusha - ja przewaznie mam ustawione na "Direction".

 

W Other dynamics okreslasz przezroczystosc brusha (flow i opcity jitter - tak samo jak wyzej).

 

No i chyba tyle :) Zlukaj sobie jeszcze tutorial Lindy Bergkvist nt. teksturowanych brushy http://www.furiae.com/index.php?view=gallery (TUTORIALS > TEXTURED BRUSHES)

 

Na dobry poczatek mozesz tez poszukac sobie jej brushy w necie - niektore sa naprawde bardzo ciekawe (chociaz ja uzywam tylko jednego z kilkunastu ktore znajduja sie w jej "ofercie")

 

EDIT - BARDZO WAZNE: jezeli juz poukladasz sobie w opcjach brusha wsio tak jak chesz, koniecznie zapisz brush. W tym celu rozwijasz menu z brushami i klikasz na taki okragly przycisk z trojkatem (tak jak "play" w playerach) i wybierasz "save brush".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności