Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Kostka Rubika


Gość mluke

Rekomendowane odpowiedzi

Początkujący wzywa pomocy! Proszę niech ktoś mi zaproponuje jakieś sensowne ustawienia materiałów i światła dla tej kostki.

 

[email protected]

Wprowadziłem zmiany tak jak mi napisałeś Tweety. Oceń teraz. Nie mogę postawić jej na biurku bo go jeszcze nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

materiały:

Mental Ray Material w Diffuse DGS material (tutaj w Diffuse dajesz kolor)

Shine na 15

Bump: cellular (multiplier na 0,18), tiling ok 3

oświetlenie:

2xMrAreaspot (jedno z przodu jako główne, drugie ewentualnie doświetlające) pamiętaj ustawić Decay na IverseSquare.

scenka: kostke postaw na biurku pośród papierzysk, linijki, kawałka widocznej klawiatury i szklanki z sokiem Cappy. koniecznie renderowane z kaustyką i dobrym GI.

aha: to wszystko w MentalRayu

 

Pozdrawiam

 

[+]

nie zapomnij o mapie HDRI co by się ładnie odbijała w kosteczce :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz Lukasz_S jakie materiały przypisać elementom, żeby efekt był wielki.

 

Wyslij nam scenke, zrobimy za Ciebie materialy, oswietlenie, pomysl na scene i sama scene - odeslemy gotowe rendery i poprosimy o jeszcze... geez, mluke - przesadzasz - szukaj sam, jest na peczki tutoriali, masz help'a - UCZ SIE - a nie oczekuj ze ci beda ludzie dawac gotowe rozwiazania.

J.w. - bez urazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a czego użyłeś? DGSów? nie... mrAreaSpot? nie...

na początek polecam dobrze zapoznać się z lekturą Adama Guzowskiego:

http://www.forum3d.kom-net.pl/f3dwork.php?md=sa&id=22

nie chodzi mi o odsyłanie czy takie "sio noobie" ale uważam, że wgryźć się samemu jest lepsze od podania na tacy.

 

kilka wskazówek. postaw sobie taką kostkę na biurku i poobserwuj cienie rzucane przez kostkę, w jaki sposób odbija otoczenie i jak integruje się swiatło z całym otoczeniem. jeśli masz aparat cyfrowy dobrzez jest robić zdjęcia (takie małe referencje) i na bieżąco porównywać z gotowymi renderami.

zaś co do kompozycji z biurkiem: nie musisz modelować całego biurka, wystarczy że uświadomisz potencjalnemu widzowi że to jest wykadrowany blat twojego biurka na którym (pośród papierzysk) postawiłeś kostkę rubika

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności