Skocz do zawartości

uproszczone obiekty


skiki

Rekomendowane odpowiedzi

czy w maxie7 da sie zrobic taki 'myczek' aby uproscic obiekt ktory podczas renderignu bedzie jednak skomplikowy .. chodzi mi o cos takiego.

mam zrobic miasto, bedzie tam duzo budynkow, duzo mam zamiar skopiowac jednak... one beda dosyc szczegolowe. wiem ze jesli wykonam 5-10 klonow to sie zacznie slide show. czy jest mozliwosc gdzeis ustawienia takiego chwilowego uproszczenia danego obiektu? tak jak np. sie wstawia gotowe drzewka z maxa i tam mozna ustawic cos takiego ze jak sa nieaktywne to jest na nich malo szczegolow, jak sie kliknie to pojawiaja sie wszytkie... czy jest cos takiego dla wszytkich obiektow?? jesli tak to gdzie?

troche poplatany ten oipis ale mam nadzieje ze chwycilisci o co chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jest kilka sposobów

 

1. Warstwy, poczytaj o nich w helpie, tworzysz nowy layer i wrzucasz do niego budynki, mozesz tam szybko je schować jak i zamrozić (całą warstwe)

2. Poprostu zaznaczyc obiekt i wcisnąc Hide selected

3. zaznaczyc obiekt(y) i prawym przyciskiem > properties > display as box

 

[+]Edit

 

zapomnialem jeszcze o jednym

 

4. modyfikator Optymize, nie polecam stosowania go do renderingu, ale jesli sie go ustawi na dzialanie tylko w wiewporcie moze znacznie odciążyć scene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzeki marcin.. mi chodzi wlasnie tylko o viewprot... niech sie renderuje ile mu pasuej... szlag mnie tylko trafia jak kazde przesuniecie widoku w viewporcie trwa 15 sekund :/ nie da sie pracowac przy czyms takim:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności