Skocz do zawartości

Jak to zrobić???


rainmaker

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem w poprzednim temacie, jestem kompletnym laikiem, więc prosze o wyrozumiałość. Mam pewien model postaci, lecz gdy chce go zaanimować, tj. biore autokey to wyskakuje: "Keys mat not be set when in figure mode." A wiec pytanie brzmi: Co zrobić zeby sie normalnie animowało/ wyłączyc ten figure mode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

biped + modyfikator skin na model ... wskazać bipeda (jego elementy) ... za pomocą Edit Envelopes ustalić zasięg działania (oddziaływania) pojedynczych elementów bipeda ... czyli żeby dłoń bipeda oddziaływała tylko na dłoń modelu itd. ... no i po robocie ruszamy bipedem jak chcemy - model się będzie ruszał z nim ;) ... ja bym zalecał by biped był w modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm troche nie o to mi chodzi, bo model rusza się razem z bipedem. Tylko gdy klikam na "Auto Frames" to wyskakuje ten komunikat z pierwszego posta. Mam nadzieję że mnie zrozumiesz? :) Bo ogólnie takiego modelu sam nie wykonam, a bardzo mi potrzebna animacja jego. Z góry dziękuje i przepraszam za lamerskie pytania. And somebody help me please! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy biped ma już jakąś animacje w sobie? ... Dałeś mu, że idzie, a teraz chcesz dodać na przykład machnięcie dłoni? Jeśli tak proponuje zrobić dodatkową warstwę ... może naprawić problem ... ale nie daje gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok po kroku :)

 

1. Zaznacz element (ja zaznaczom głowę)

2. Rusz - wywala błąd

3. Aktywuj guzik, który zaznaczyłem i go odznacz... co się stało? Biped przyją pozycje ... i właśnie o to chodzi ... twój biped ma już określoną poze ;) ... tak więc nie możesz go animować ... plik, który się odpala ma tą poze "ukrytą" - biped przyjmuja pierwotną pozycje ... ale ma on jak wspomniałem ukrytą poze, więc jak max ma odebrać ruch ręki? Ruszasz rękę, która w ukryciu jest w innym miejscu ... więc masz błąd (maxiu się broni :P ) ... nie znam dobrze się na bipedzie, ale masz dwa wyjścia ... animuj jego poze ukrytą, albo ją skasuj (nie wiem czy można) ... albo wywal bipeda i daj własnego :D (3 możliwość)

 

 

 

Na forum zaleca się stosować przycisk edycji :] ... bo cie moderatorzy "zbiją" jak będziesz tak pisał post pod postem dość często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności