Skocz do zawartości

[CorelDRAW, PHOTO-PAINT] Jak zapisać plik?


Gość Cuker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przeglądałem wasze forum, i dochodzę do wniosku, że moje pytanie jest trochę laickie, ale i tak mam nadzieję, że dostanę odpowiedź.

Tworzyłem w Corelu 12 plakat, który chciałem oddać do fotolabu, do wydrukowania. Zapisuje plakat w *.jpg i wszystko zmienia kolory, nie wiem co z tym zrobić, a efekt po zapisaniu w jpg-u znacznie różni się od tego, co jest w Corelu.

Dodat tylko, że zapisuje w CMYKu.

Jak zapisać taki plik, żeby zachować barwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To co robisz wymaga podstawowej wiedzy związanej z pracy w Corelu. Twój przypadek zależy od tych czynników:

 

1) Czy profil kolorów ustawiony w corelu masz tak aby symulował kolory drukarki poscriptowej ?

- jezeli nie masz tego ustawionego wówczas w różnych programach ten twój wyexportowany JPG bedzie wygladał totalnie inaczej.

 

2) Czy projekt plakatu w całości wykonany jest w CMYKU czy tylko exportujesz do cmyka bo to jest zasadnicza różnica. Jezeli klikałes od tak na próbki kolorów nie upewniając się czy sa to RGB czy CMYK - wszystko do poprawy

 

3) W czym przeglądasz wyexportowany JPG - bo chyba nie w adsee ? Większośc przegladarek do JPG to przegladarki RGB a nie cmyk i cmyk będzie wygladał bardzo jaskrawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam zabawę w Corelu, dlatego podstawowej wiedzy mi brak.

 

AD 1. Jak sprawdzić, czy profil kolorów ustawiony w Corelu mam tak, aby symulował kolory drukarki poscriptowej ? Bo niestety nie bardzo wiem. o czym mowa...

 

AD 2. Tło oraz niektóre elementy tworzę w Corelu, pozostała część plakatu to fragmenty zdjęć. Otwieram je w Corelu, wycinam interesujący mnie fragment, i wklejam ów fragment do projektu plakatu.

Główna zmiana kolorów jest widoczna na tle, które jest zrobione za pomocą wypełnienia tonalnego. Jak mam się upownić, że użwam CMYKa?

Początkowo plakat tworzyłem w RGB, ale przeczytałem, że jeśli chcę plakat wywołać, to lepiej, żeby był w CMYKu, i zmieniłem tryb kolorów.

 

AD 3. Przeglądam w IrfanView 3.91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności