Skocz do zawartości

Problem z renderingiem 3ds


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Podczas renderowania (Notebook Gericom ,256 MB RAM, RADEON) mam problem. Finalny obraz renderingu "wytwarzany" jest z błędami, przesunięciami geometri... itp. Renderowane są 22 obiekty o skomplikowanej siatce (dużo) polygonów... Jaka może być tego przyczyna:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

toć ci się tam siaty pochrzaniły. wszystkie krzesełka merogowałeś do jedenej sceny czy od początku wszystko było w jednej?

a jak wyrenderujesz w tym samym pliku tylko jedno takie schrzanione krzesło to jest ok? chodzi mi o przysunięcie kamery do jednego obiektu i wyrenderowanie z bliska tylko jedengo obiektu.

inna rzecz: jaki to renderer? scanline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w"merge"owałem do sceny pozostałe krzesła, ale "popierdzielona" siatka tylko w renderze wychodzi do du...y. Kiedy renderuje pojedyńczy obiekt wszystko jest ok. Wali sie niezależnie od rodzaju renderu, ale najczęściej próbowałem Scanline...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merge? często się zdarza że potrafi jakoś dziwnie poplątać siatkę czy mapowanie. możliwe też, że masz shella na tych obiektach i renderuje ci jakieś powyginane polygony.

wyrenderuj wszystkie obiekty osobno na białym tle i złącz je w Photoshopie. trochę ci to zajmnie ale przynajniej jakoś dasz radę, jeśli masz jakiś określony termin :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwusik :)

wysoce prawdopodobne, że mogły sie poflipować polygony. (powywijać na druga strone).

Sprobuj dac w materiale dwustronność - może sie naprawić.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na nóżki tych foteli, raczej to niemożliwe żeby polygony były się tak poobracały. To mi raczej wygląda na błąd jakiegoś czynnika renderu (Buckets, Antialiasing). Szczerze to nie mam pojęcia czego jest to wina ale napewno nie jest to wina modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności