Skocz do zawartości

Spadająca sznurówka - animacja - jak?


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

... chce zrobić sobie animację spadającej sznurówki ... chce zachować wszelkie prawa fizyki ... mam zamiar dodać lekki wiatr który by wpływał delikatnie na ruch sznurówki w powietrzu ale nie przeszkadzał w upadku (coś tam przeszkodzi ale bez przesady) ... domyślam się, że konieczne jest zastosowanie reactora (uczę się go dopiero) ... do tej pory zapoznałem się z modyfikatorem Cloth i Rigid Body Collection ... no i wiaterek jeszcze znam :) ... Wiatr i Rigid Body Collection na pewno się przyda, a Cloth chyba nie bardzo bo przy ruchu zaniknie grubość sznurówki ... a ona ma być pełna ... czym powinienem się zainteresować by uzyskać ten efekt? Sugestie? Wszystko mile widziane ... pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość daronowy

Najlepiej do tego celu użyć Reactora, a ściślej mówiąc Rope Collection.

Narzędzie przeznaczone właśnie do fizycznego odwzorowania zachowań sznurów,lin i.t.p. Poszperaj na sieci to znajdziesz jakiś tutorial - powodzenia.

Pozdrawiam.

Daro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 i mam co trzeba ... choć może nie ... ciskałem sznurem jak chciałem ... aż postanowiłem zrzucić go w postaci idealnie pionowej prostopadle na boxa ... i mam coś takiego

 

filmik

 

Jutro poszukam jakiś tutków, ale jeśli ktoś mi powie czemu tak się dzieje - nie pogniewam się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności