Skocz do zawartości

port gier :(


tob01

Rekomendowane odpowiedzi

mam karte dzwiekowa (napewno to nie przesz karte bo wymienilem bo poprzednia tez miala taki problem) no wiec mam pada pod game port kupilem ta karte podlaczam, zainstalowala sie ale ze standardowym kontrolerem gier jest problem dokladnie blad kod 12 czyli cos z zasobami. Karte podlaczalem do kazdego slotu i ciagle to samo... HELP :(

zintegrowana karta jest wylaczona w biosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

domyslam sie ze chodzi o przerywania zauwazylem takze ze moj radeon no i karta dzwiekowa na ktorej jest game port maja takie samo IRQ w menadzerze urzadzen i gdy robie np mialo 11 to gdy robie w biosie irq 11 na reservated (czy cos takiego) to obydwa w menadzerze zmieniaja irq ale ciagle na ta sama liczbe (pozniej bylo irq 5 a pozniej 10 ale jak zrobilem irq na reservated w biosie to juz w menadzerze nic sie nie zmienilo nadal 10....:( ale jak w biosie daje sie reservated noto chyba oznacza zarezerwowany? wiec jak przypisac zarezerwowanie np mojej karcie dzwiekowej gdzie??to zrobic moze mi ktos krok po kroku wyjasnic?? walcze juz z tym portem od kilku dni :(

hdgfhdfhd1ss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu sie nie bawiłem game portem, ale to chyba nie powinno przeszkadzać że na tym samym przerwaniu są, bo takie kwiatki to raczej w dosie były. Ja mam karte graficzną i sieciową na tym samym IRQ i jakoś moge graćw gry sieciowe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gryzc sie napewno z czyms gryzie... czytalem artykul o tym irq i wlasnie karty dzwiekowe najwiecej maja z tym problemów tzn z przerywaniem... Ja chce sie dowiedziec jak ustawe irq na reservated w biosie to jak tą rezerwacje ustawic na moja karte dzwiekową... Proszę bardzo o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=25123

Tutaj piszą żeby skorzystać z narzędzia "Rozwiązywanie problemów". :)

 

A tak na marginesie to coś mało masz tych przerwań IRQ dostępnych - w obu moich kompach mam po 22 IRQ, a chipset zgaduje że nForce2/3/4 masz, więc całkiem nowy. Może masz wyłączone rozszerzone IRQ w biosie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=25123

Tutaj piszą żeby skorzystać z narzędzia "Rozwiązywanie problemów". :)

 

A tak na marginesie to coś mało masz tych przerwań IRQ dostępnych - w obu moich kompach mam po 22 IRQ, a chipset zgaduje że nForce2/3/4 masz, więc całkiem nowy. Może masz wyłączone rozszerzone IRQ w biosie ?

 

Link prowadzi do tego mojego topicu :) Ale mniejsza oto...

hmm jak właczyc rozszerzenie IRQ ??

a chipset zgadles nforce2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to sie włącza w BIOSie:

Advanced BIOS feautures => Interrupt mode => APIC

 

Mam płyte na chipsecie VIA (KT880) więc u ciebie to może być troche inaczej, ale powinno być. Dodatkowo to było w ukrytym menu Gigabyte'a (odpala sie je kombinacją Ctrl+F1 jeśli to ma znaczenie).

 

Co do linka to miało być:

http://www.usbman.com/Guides/Error%20Codes%20Explained.htm

Przesadziłem z ctrl+c/v chyba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze zaraz ale jak czytam rozne artykuly na temat IRQ to podają ze jest ich 16
16 przerwań IRQ przewiduje podstawowa specyfikacja (PIC), ale już od dłuższego czasu płyty główne obsługują rozszerzoną (APIC), która udostępnia 24 przerwania (albo 32 ale nie chce mi sie sprawdzać :P ).

 

Podsumowując to troche dziwne że nie masz dostępnej opcji zmieniającej którą specyfikacje płyta główna używa... możę masz ją pod inną nazwą?

 

W załączniku screen jak to wygląda u mnie (nazwe kompa siostra wymyślała :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak masz duzo urzadzen na tym samym IRQ ja zrobilem tak ze mam dzwiekowa i tylko dzwiekowa na IRQ ale to nie pomoglo nadal z czyms gryzie sie kontroler. Kupilem tez game port na sledziu za 1zl niestety pin byl zaslepiony na wtyczce nie w tym miejscu ktory przywiduje "gniazdo" na plycie glownej. Poszedlem do innego sklepu tam mieli wtyczke z zaslepionym pinem w jeszcze innym miejscu... ja potrzebuje wtyki ktora ma zaslepiona dziura w gornym rzedzie 8 pin liczac od lewej... A ta co nie pasowala przerobilem tak zeby pasowala podlaczylem i nawet wykrylo tylko ze joya nie wykrywalo tzn wykrywalo ale ak ustawilem ze ma 2 przyciski ale i tak swirowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności