Skocz do zawartości

Jak zrobic Linę


Gość t0mci0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość t0mci0

Witam, mam problem z zrobieniem liny, a dokladnie kabli w 3ds Max 8

Potrzebuje polaczyc jedno uczadzenie z drugim kablami, przewodami ktore beda sie zachowywaly realistycznie.

"gumowa" rurka ktora zmienia swoja dlugosc mnie nie urzadza, bo wyglada to troszeczke smiesznie.

Jedno z urzadzen do ktorego ma byc podlaczony przewod bedzie sie podnosic, a drugie bedzie stalo na ziemi.

Przejrzalem juz kilkanascie tutoriali w sieci i nigdzie nie moge tego znalezc.

Przy "wykonaniu" tutoriala z 3dkingdom.org wyskakuja mi bledy i nie chce sie to uruchomic. nie mam pojecia czy ja cos zle robie czy to poprostu nie dziala w "osemce"

 

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc. Moze ktos wie jak to zrobic, albo gdzie mozna jakas pomoc znalezc. Moze to jest w jakiejs ksiazce?

--

pozdrawiam i z gory dziekuje [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość t0mci0

moze i da sie to w ten sposob zrobic, tylko jak to teraz "doczepic" do dwoch elementow z ktorych sie jeden rusza a drugi nie, tak zeby lina nie zmienila swojej dlugosci, i ukladala sie na podlodze gdy urzadzenie zjezdza w dol?

nie wiem ale wydaje mi sie ze to nie tef droga. Chyba trzeba to zrobic za pomoca Rope reactor, tylko jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość t0mci0

No niby moge a nawet musze, ale cos mi nie wychodzi... nie mam pojecia co jest grane. Nie wiem czy dobrze przypisuje punkty zaczepienia liny...

Czy w "Constraints" moge zrobic "Attach to Rigid Body" oba elementy do ktorych jest podczepiona lina? No bo tak wlasnie robie. Potem te dwa elementy dodaje do Rigid Body Collection (razem z lina - inaczej wogole nic nie dziala) i line dodaje do Rope Collection. W utilities / reactor nadaje wszystkiemu mase i przy probie uruchomienia czy sprawdzenia bledow, wyskakuje tego kilka, a animacja nic sie nie zmienia albo program przestaje odpowiadac.

Jesli ktos wie jak krok po kroku to zrobic to bede bardzo wdzieczny, a jak widac nie tylko mi sie to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności