Skocz do zawartości

Scena 3D - Wizka domku


WIERZBA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

klient nieświadomy, ale zadowolony...

nie chcę sie narażać, ale jak po studiach będę mieć wybór - albo projektować takie rzeczy, albo wogóle to wybiorę sobie inny zawód...

 

ps. moze wrzuć rzut pomieszczeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maceo - wcale się nie narażasz , ja zrobiłem tylko wizkę . Projekt wykonał znajomy architekt - a projekt jak projekt , widziałem gorsze . Co do rzutów , to nie moim celem było rozważanie walorów użytkowych i designu . Obrazek przedstawia jeden z 6 domków do , których mam zrobić wizki "ładne dla oka" - cytat Inwestora .

Maceo - I bardzo dobrze ,że masz takie ambicje , w przyszłości może więcej będzie powstawało ciekawych projektów :) i niektórzy inwestorzy też zmienią gusta , sypną kasa itd... i wcale nie jest to ironia . Ja osobiście nie projektuję , nie jestem architektem . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no to się wybroniłeś ;) Ja też nie jestem architektem, ale może nim będę, ale to czas pokaże.

 

Co do domku - jak widzę takie coś to mnie sciska po prostu, dlatego mimo swojego braku stażu (powiedzmy) wypowiadam swoje zdanie. Bo jeżeli już student potrafi wyrazić swoją dezaprobatę to znaczy, że jest źle :D:D (z projektem)

 

A co do projektu jeszcze - to okno na poddaszo-niewadomoco to na jakiej wysokości sie kończy ? 180? Strasznie dziwne to i chyba z dupy nie funcjonalne - jak plac Konstytucji - wnętrza dopasowane do układu okien na fasadzie.. Tylko, ze na p.K. to wygląda z zewnątrz ładnie ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizka bardzo ok. Może delikatnie przepalona ale moze mi sie wydaje. Maceo, wiem o czym mówisz, studenci architektury w każdym projekcie widzieliby modernę, życie jednak pokazuje że zapotrzebowanie jest całkiem inne. Powiem ci że ten domek jest jeszcze w porządku, widziałem dużo gorsze, może proporcje trójkątnego okna nie grają. Prawda jest taka, że klient chce prosty, tani, tradycyjny domek i jak nie kupi go u ciebie , to kupi u kogoś innego. Polski klimat oraz tradycje i przyzwyczajenia ludzi też trzeba uszanować. Też kiedyś nabijałem się z dworków, ale można zrobić dobry i zły dworek. Osobiście też wolałbym architekture amerykańskiego modernizmu lat 50 , skandynawii, lub hiszpanii. Nie ma co jednak robienia południowych domów na siłę w naszej strefie klimatycznej bo często będą one obce w tym regionie i trudne w utrzymaniu. Chęć robienia odjechanych rzeczy można mieć, ale trzeba jeszcze mieć inwestora który zechce ci powierzyć swoją kase a to nie jest takie proste. Chyba że jesteś wybitnym architektem i wygrałeś jakiś prestiżowy konkurs wtedy możesz się mądrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. po to zaczynam powoli startować w konkursach już na studiach, żeby mieć z czym do ludzi pójść jak dostanę dyplom. Taka jest smutna prawda, ze dyplom się robi przy okazji pracy i innych dróg nabywania doświadczenia.

 

A z domkami to jest tak, że są różne style i nawet regionalny styl z pochyłym dachem można zrobić dobrze i nowocześnie, o tym mówię. Poszukam przykładów i wrzucę, zeby nie było że gołosłowny jestem.

 

Hmm.. odjechana rzecz to też nie koniecznie. Bo architektura ma sens, jeżeli jest jej odbiorca i on chce w tym mieszkać. Takie jest np. Cite Manifeste różnych wykonawców we Francji. Albo architektura Lacaton Vassal Architects, czy swojego czasu Oskar Hansen...

 

To wiesz.. wystarczy trochę wiedzy i umiejętności przedstawienia jej inwestorowi. Bo dobrą architekturę mieszkalną zaczęło sie w polsce stawiać i zaczął być na to popyt, bo ludzie zaczynają chcieć w tym mieszkać - mamy teraz jakieś duże założenie w żorach czy czymś takim, nie pamietam nazwy pod wrocławiem, czy chociażby marina w warszawie, czy ekopark, czy pojedyńcze jednostki jems'ów. Wada jest taka, ze od tkanki miejskiej czesto takie "osady" są oderwane, bo ludzie przyzwyczajeni żyć w więzieniach. pod kluczem..

 

Chodzi mi w sumie o to, ze takie dworki jak na górze też nie wpisują sie w krajobraz, bo to wygląda jak śmietnik, a co najmniej śmiesznie.

 

Z resztą wystarczy spojrzeć na szwajcarię.. i na jej wioski.. aż się lezka kraje. Jednolitość charakteru zabudowy, materiałów. jakby natura te budyneczki postawiła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zgadzam się z Siwym.Większość inwestorów nie lubi eksperymentów.Wolą tradycyjne,sprawdzone formy.Tzw ciekawe projekty często budzą kontrowersje a nie każdemu na tym zależy.Druga sprawa to warunki zabudowy i zagospodarowania terenu które nakazują dostosować się do istniejącej zabudowy np.w tym a tym miejscu możesz zaprojektować budynek mieszkalny nie wyższy niż 9m,spadek dachu nie mniejszy niż 30st.,dachówka itp.

Maceo-w prawie każdym zawodzie trzeba z inwestorem iść na kompromisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie domki też robiłem . W konkursach też startuję i nawet uczestniczyłem w paru , które wygraliśmy . Nie jestem architektem , ale współpracuję z architektami . Parę dni temu również startowaliśmy w konkursie na rozbudowę jednego Urzędu Państwowego . Zajeliśmy 2 miejsce za pracownią Architektoniczną FISZERA ATELIER 41. Więc czasami można poszaleć i pobawić się jak na studniach . Czasami nawet uda się coś zrealizować . Ale nie można również zapominać i o KOWALSKICH . Ale Maceo zrozumiesz to z czasem .

 

Dzięki SIWY :) Również zgadzam się co do preferencji w architekturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. widzę, że muszę coś jednak znaleźć wizualnego. W ostatnim A&B (którą to niezbyt lubię a ubogość tekstów) są niezłe domki jednorodzinne.

 

To co wrzuciłeś wierzba kojarzy mi się z F.L. Wrightem, a to był początek ubiegłego wieku. . .

 

W pełni rozumiem, żę dostosować się do otoczenia trzeba, ale nie rozumiem, dlaczego rozumiecie to przez - wszędzie do okoła kupy to zróbmy kolejną. (takie trawniki są wszędzie na wiosne ;) )

Nic nie przeszkadza, żeby dostosować się do pochyłu połaci dachu i wysokości zabudowy i zrobić coś nowoczesnego. Nowoczesność to nie antyludzkość. Modernizm w takim rozumowaniu się sończył. Minęło 70 lat już przypominam.

 

może tak mówię bo jestem na 1 szym roku, ale mam nadzieję, że podejście mi się nie zmieni. Rozumiem kompromisy, dlatego też wrzuciłem te nazwy w poprzednim tekscie. To SĄ kompromisy.

 

Kurde szukam w necie i mi jakieś syfy wyszukują się.

Dam kilka rzeczy które mi wpadły po drodzie.

 

http://www.arcspace.com/architects/mvrdv/silodam_article.html - to jest jakaś zabudowa wielorodzinna, bardzo pretensjonalna, ale w otoczenie się wpisuje. Przez to jakiego języka używa, a nie przez to jakimi formami się posługuje.

 

http://www.muratordom.pl/6955_4669.htm - znanyprzykład, ale z braku lepszych podaję - gdyby wywalić rotundkę to taki typ byłby raczeni nie przetesjonalny

 

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=217&IdKolekcji=37 - chyba najlepszy na całej stronie muratora. ale i tak jakiś kwasiasty po maxie, ale zaczyna się dziać tu bardziej ciekawego coś. Ale ktoś się nei powstrzymał i walnął kikla elementów z "du**" jak ten ganeczek w dachówce ;)

 

Dobra schodzę już niżej - domy studenckie:

 

http://www.arch.pw.edu.pl/kpka/domypasywne/index.php?a=09 - chyba dach i wzrost się zgadza z normą ?

 

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.choicecompanies.com/images/construction/bur_house.gif&imgrefurl=http://www.choicecompanies.com/02_construction/construction_portfolio/bur_modern_house.htm&h=400&w=400&sz=91&tbnid=z9Qd9z71_fISJM:&tbnh=120&tbnw=120&hl=pl&start=200&prev=/images%3Fq%3Dmodern%2Bhouse%2B%26start%3D180%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl-PL:official%26sa%3DN - nie jest ponadczasowy, ale ma ciekawie zastosowany materiał. Widać da sięnietynkować ścian i nie dawać plastikowej dachówki..

 

Dobra walę to .. jestem chory.. w między czasie pisania tego posta mineły już 3h. Jak coś mi wpadnie w ręce o czym chcę powiedzieć to wrzucę, ale odwołuję do ostatniej Architektury i Biznes. (niestety nie mam pod ręką, żęy poszukać po nazwiskach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bardzo ciekawe , zgadzam się , a nawet popieram .

I podrzymuję wcześniejsze swoje wypowiedzi , a poza głównym nurterm dyskusji to NASZA PRACOWNIA POSZUKUJE ARCHITEKTA , LUB STUDENTA V ROKU ARCHITEKTURY , KTÓRY CHCIAŁBY ROBIĆ RÓŻNE FAJNE RZECZY , I WLAĆ NOWĄ KREW DO NASZEGO ZESPOŁU . PRACA STAŁA OLSZTYN.

 

A MACEO Ile kosztuje zrobienie stronki we flashu - zobacz maile prywatne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności