Skocz do zawartości

Mam prośbę...


Gość Macio.Uzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Macio.Uzi

mam prośbę: jestem kompletnie początkujący w MAX-ie i chciałbym prosić o jakiegoś tutoriala albo linka do takiego (tylko plz by była to wersja dla kompletnie zielonych, gdyż jak wspomniałem do takich należę, a wszystkie tutki jakie znalazem byly dla bardziej zaawansowanych).

 

PS: sorry jeśli temat już był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość bl0ndynek
sorry jeśli temat już był

 

:P:P:P:P Nie wytrzymam po postu nie wytrzymam : ) To się nigdy nie skończy : )

 

A teraz tak serio to:

 

http://studianet.pl/3dmax/

 

i F1 oczywiście + tutoriale w samym maxie, a jak nie umiesz anglika na ttyle by je zrozumieć to biierz się najpierw za język bo bez nigeo nic cieszącego oczy nie stworzysz : )

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macio.Uzi: kliknij w poniższy link gdzie znajduje się REGULAMIN:

 

http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=43

 

przeczytaj go i zapoznaj się z nim zwłaszcza z tymi punktami:

 

1. W naszym świecie rodzaj odpowiedzi, którą otrzymujesz na nurtujący Cię problem, zależy od sposobu, w jaki

postawisz pytanie.

 

 

2. Lubimy zawiłe problemy oraz dobre, zmuszające do zastanowienia się nad nimi, pytania. Dobre zadania pomagają nam

rozwijać nasze umiejętności i często odkrywać sprawy, na które nie zwracaliśmy wcześniej uwagi lub myśleliśmy o nich

inaczej.

 

 

3. Powszechnie powtarzaną opinią jest, iż reagujemy niechęcią lub opryskliwością na proste pytania. To czasem może

wyglądać tak, że odruchowo oschle traktujemy i ignorujemy tych \'nowych\'. W rzeczywistości tak nie jest.

 

 

4. Nie zamierzamy poświęcać swojego czasu na odpowiedzi ludziom niechętnym do samodzielnego myślenia - odróbcie więc

swoją pracę domową zanim zadacie jakiekolwiek pytanie - przeszukajcie manuale, FAQ, www, zapytajcie doświadczonych przyjaciol.

 

 

5. Jesteśmy (w większości) kimś w rodzaju wolontariuszy. Poświęcamy nasz wolny czas by odpowiadać na pytania, które

momentami wręcz nas przygniatają ilością. Więc bezlitośnie musimy je filtrować.

 

 

6. Jeśli twierdzisz, że taka postawa jest wstrętna, poniżająca, bądź arogancka, lepiej porzuć swoje uprzedzenia.

Przecież nie błagamy każdego o wstąpienie do nas - jednak większość z nas chętnie powita Cię w naszym gronie jako

równego sobie, jeśli tylko włożysz w to tyle wysiłku, ile tylko jest możliwe.

 

 

7. Jeśli nie możesz pogodzić się z takim rodzajem \"dyskryminacji\", proponujemy Ci zatrudnić kogoś i płacić mu za

techniczne wsparcie zamiast prosić nas o bezinteresowną pomoc.

 

 

8. Najlepszym sposobem by otrzymać szybką odpowiedź jest pytać jak osoba inteligentna, wierząca w siebie, posiadająca

wiedzę, której po prostu zdarzyło się szukać pomocy w tym jednym, konkretnym problemie.

 

 

9. Używaj treściwych, ściśle sprecyzowanych tematów w nagłowkach.

 

 

10. Płaszczenie się nie jest substytutem odrobienia pracy domowej, wiec daruj sobie teksty typu: "Wiem, ze jestem

totalnym lamerem, ale..."

 

 

11. Nie proś o odpowiedź na prywatny adres.

 

 

12. Pytając, wyrażaj się precyzyjnie.

 

 

13. Jeżeli nie zrozumiałeś odpowiedzi, nie wysyłaj natychmiast prośby o wytłumaczenie. Aby zrozumieć odpowiedź, użyj

tych samych sposobów, których używałes by rozwiązać problem (manuale, FAQ, www, doświadczeni przyjaciele). Jeśli

wciąż będziesz potrzebował wyjaśnien, zaznacz co już zrozumiałeś.

 

i prosiłbym o odrobienie najpierw PRACY DOMOWEJ w postaci np: wpisania w google.com frazy :3d studio max/3d graphics/tutoriale 3d/...

 

a przepraszanie za to, że temat już był nic ci nie da. temat był i za każdym razem można wpisać w forumową wyszukiwarkę frazę "tutoriale":

http://www.max3d.pl/forum/search.php?searchid=660465

co daje nam dostep do podobnych wątków poruszanych wcześniej na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Macio.Uzi

I znowu, nie wiem czy na złość przeproszę, ale do internetu wchodzę rzadko i na krótko, gdyż wadą kożystania z modemu jest jest cena tej przyjemności. do mega bogatych nie należę (bo jakbym należał miałbym neo albo chello)

więc płacić za dużo też nie mogę. dzięki dzięki dzięki, i jeszcze raz przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. zawsze istnieją e-kafejki i magiczny i niezastąpiony help.

poza tym jesteś dokładnie w takiej samej sytuacji jak ponad połowa z nas kilka lat temu: zaczynasz bez internetu.

może to się wydać komuś dziwne, ale pliki Help'a i nieliczne tutoriale (ja ich miałem 4) nagrane na dyskietki u kumpla bądź w szkole, to były jedyne materiały jakie nam pomagały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety dobrze gada, piwa mu :)

 

a macio.uzi idz do ksiegarni, przejzyj ksiazki, jak brak CI kasy na ksiazki, to idz do empiku, przepisz badz zapamietaj co tam popisali, nikt Cie nei wygoni

w bibliotekach w pl to jak pamietam nic aktualnego nie ma,

 

jak ja zaczynalem przygode z grafika to internet byl rownie nierealny jak to ze armia czerwona spakuje manatki, a jednak sie dalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności