Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Scar concept WIP


Terrorhead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Jestem tutaj nowy wiec przy okazji napisze pare slow o sobie. Grafika 2D zajmuje sie juz dluzszy czas a od 4 miesiecy zaczalem bawic sie w 3D (swoja droga to cholernie wciaga :P ) Do modelowania i renderow uzywam Cinemy 4D (9.1). Postanowilem poddac waszej krytyce cos nad czym aktualnie pracuje. Jest to concepcik szybkiego autka dla dwoch osob. Aktualnie jestem na poziomie modelowania blach samochodu ( metoda p2p znana rowniez jako bridge technique ) Prosze o ostra (ale konstruktywna ) krytyke

 

Pozdrawiam

 

 

index.php?act=Attach&type=post&id=9188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niezłe. Mam tylko pytanie: Czy w pierwotnym zamierzeniu ten model miał miec aż takie kanty ? Pozdrawiam...

 

Dzieki, tak, w pierwotnym zamierzeniu to autko mialo byc piekielnie kanciaste ale nadal aerodynamiczne. za pare minutek wrzuce render z innego kata, bez materialow i z radiosity (GI).

 

Pozdrawiam

 

 

I oto ten renderek

index.php?act=Attach&type=post&id=9192

 

 

Tak przy okazji maly off-topic: mam problem z uploadem obrazkow na to forum, ktos wie czemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terrorhead - Witamy na forum :) - obowiązują tu pewne reguły na temat których dowiesz sie wiecej po przeczytaniu regulamiu który znajduje sie tutaj. Prosze o zapoznanie z całym regulaminem a także o poprawe tematu aktualnego wątku - więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie dot. nazewnictwa watków w poszczególnych działach (tutaj)

 

Wszystkei zawarte tu informacje ułatwią ci start na max3d.

 

Odnosnie upoloadowania obrazkow na forum - aby były one widoczne uzyj tagów IMG, jesli zas potrzebujesz serwera skorzystaj z http://www.imageshack.us

 

Pozdrawiam - Dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terrorhead - Witamy na forum :) - obowiązują tu pewne reguły na temat których dowiesz sie wiecej po przeczytaniu regulamiu który znajduje sie tutaj. Prosze o zapoznanie z całym regulaminem a także o poprawe tematu aktualnego wątku - więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie dot. nazewnictwa watków w poszczególnych działach (tutaj)

 

Wszystkei zawarte tu informacje ułatwią ci start na max3d.

 

Odnosnie upoloadowania obrazkow na forum - aby były one widoczne uzyj tagów IMG, jesli zas potrzebujesz serwera skorzystaj z http://www.imageshack.us

 

 

 

Pozdrawiam - Dzieki ;)

 

dzieki za porady , regulamin przeczytalem i juz poprawilem temat

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo komentarz :D cos nowego tutaj :P nie no zartuje co do proporcji musle ze sa dobre (jesli brac pod uwage to ze autko ma miec silnik polozony centralnie) jesli chodzi o proporcje wzorowalem sie na diablo. drzwi beda sie zaczynac tam gDDdzie widac ciecie na aktualnym panelu drzwi i ich mocowania (czyli w miejscu zgiecia a to ostre zgiecie znika po uzyciu hypernurbsa, nie wiem jak to sie nazywa w maxie ale jest to narzedzie do wygladzania siatki )

 

pozdrawiam i dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam przod wyglada jak po wypadku :) tzn tak dziwnie ciagniesz linie w dol pomiedzy swiatlami (bo chyba tam beda swiatla) -- tyl ma nawet ciekawy wyglad, ale przod do mnie nie przemawia :) jak zrobisz wiecej to moze trafisz w moje gusta bo ja lubie kanciaste autka :) -- powodzenia

 

P.s

miwt ma racje co do szyby... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że autko ma być aerodynamiczne. Przy takim przodzie (szyba i boczne strony maski) wydaje się to troszkę nierealne. Chyba, że zamierzasz "wyciągnąć" do przodu te boki ( nadkola ?? ). Ale szybę chyba musisz całą wymienić. Pracuj dalej zobaczymy jak będzie. Ewentualnie możesz ten szkic podrzucić to zobaczymy jak to ma wyglądać. Powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz juz wzialem sie za poprawienie wszystkich bledow, przednia szyba jest bardziej pochyla, to samo tyczy sie przodu auta. przesunalem drzwi do tylu i skrocilem tyl auta. mam malutki problem z rozmiarem kol ale powinienem to szybko rozwiazac (otoz z przodu sa znacznie mniejsze niz z tylu, z poczatku chcialem taki efekt uzyskac ale dopiero teraz zauwazylem ze przesadzilem z ta roznica i wyglada to toche groteskowo ) wkrotce pokaze kolejny render :D

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy... slabo... duzo jeszcze tutoriali przed toba, widzialem chyba twoje samochody na digarcie ... za duzo od tego czasu sie nie poprawiles, jesli jednak to nie twoje to sory... jednak i tak narazie wyglada jak po wypadku :/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie zabardzo ale wydaje mi sie ze przod jest zamalo kanciasty i ma zamalo detali, krawedzi w porownaniu do reszty wyglada jak by byl od innego auta i badzo krzywa ta przednia czesc ale moze tak mialo byc. ogulnie fajny pomysl ale musisz utrzymac koncept kanciastego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności