Skocz do zawartości

USB+ Nokia6230i, 6610i


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie...Wie ktos jak podłączyć któryś z modeli tych telefonów do Kompa przez kabel USB? Do modelu 6230i było dołączone oprogramowanie ale nie dali kabla...kabel zakupił mój ojciec (bez mojej wiedzy i mej fachowej rady:)) ale nie w serwisie i gdy po fakcie dostałem kabel do ręki nie było na nim nawet napisane co to za model kabla (do tych Noki kabel powinien być taki sam [teoretycznie]-DKU-5) Sterowniki do kabla pobrałem ze strony Noki (bo sterowniki dołączone do kabla...no cóż:confused: ), coś mi się wgrało...ale próby połączenia spełzły na niczym. Z kolei model 6610i to już masakra...Oczywiście nie było oprogramowania do tego telefonu ani w pudełku z samym telefonem, ani w pudełku z zakupionym gdzieś tam we Wrocku kablem. Pobrałem więć oprogramowanie Oxygen. Jakież wielkie było moje zdziwienie gdy się powiedziałem, że pobrałem z netu oprogramowaniepo rosyjsku. Pobrane spolszczenie było do d*** ale pomyslalem sobie, że jakoś dam rade. Próby połącenia Noki 6610i także były nie udane. I tu pojawia się moje pytanie...może ktoś wie co robie źle, może kabelek mam zły, a może coś z oprogramowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam :)

 

Ja mam nokie 3100 i tez miałem mase problemów z tym. Ale wiem ze nie da sie u mnie albo ja nie umiem kopiowac mięczy fonem a kompem plików na oxygenie. Ale dorwalem sobie coś jak MobiMB_v2[1].51 .. i sterownik do kabla usb i smiga nie ziemsko. Problemy zniknęły jak ręką odjął. Także gdybyś był zainteresowany to daj znać a podeślę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na oxygenie mi się nie łączył a na MB poszedł. Wiem też że mój brat kupywał ze 4 kable na allegro i dopiero zadziałało. Także zarówno to i to może być przyczyną. Ale narazie taniej sprawdzić jest oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio też kabelek zakupiłem do mojej 6020. Teoretycznie to też na DKU-5 powinien wykrywać w Oxygenie ale wykrywa na DAU-9P/FBUS.

Również u mnie zależne jest to od wersji programu. W jednych wykrywa w innych nie ;)

MobiMB tak samo, niektóre wersje wykrywają inne nie.

Wersję Oxygena mam 2.8, a MobiMB to 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Musze sprawdzić kabel. Może zakupie nowy w salonie operatora. O ile w przypadku 6610i może to być wina oprogramowania, to w przypadku 6230i oprogramowanie jest orginalne...może więc to być wina kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak nie ma to jak.. PCSuite... dobra pomoc do programu i serwis powoduje że niczym go nie zastąpisz...Na oxygenie prubowałem z nokią 3220 i nic.. raz chodziło raz nie.. czasem nawet 0,5 dnia siedziałem żeby go podłączyć.. a nstp. dnia juz nie działało i wszystko od nowa...jesli masz irde to polecam ten sposób...prostota...w obsłudeze.. jednak jeśli masz kabel skopany to nic nie zrobisz.. 4 dyszki za irde na USB.. bądz 20 do płyty.. i nie potrzeba CI zadnych sterowników...w (win 2000 potrzebny jest IrCOM) a XP to luzik.....

Lub Bluetooth..ale to tylko do 6230i

 

W tym momencie mam połączoną N6800 przez irde i pyka cały czas lux..

 

pozdro.. z tym wszystkim to czasami jest magia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie najgorsze, te kable nieserwisowe (prócz kabli com) nie dzialaja za cholere, mialem do mojej nokii - nie dzialal , siemensa - tez nie dzialal , i teraz jak w zestawie do SE d750 dostalem w koncu kabel serwisowy - wszystko smiga jak należy. Ktos tu wspomnial o zakupieniu irdy, ja powiem tak, jezeli wejdziesz na allegro , to trafic na dobrą irde jest duzy problem, ja zakupilem dobrą za 3 razem, jak bedziesz chcial wysle Ci fotki jaki to model. Jedyna chyba w 100% sprawna na allegro. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności