Skocz do zawartości

2 Layouty pod ocenke.


efuq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do zaprezentowania dwa layouty:

 

http://www.sp3zgc.prv.pl -stronka nie jest jeszcze ukńczona.

Po ukończeniu pióro będzie pisało na kartce nazwe działu w którym się aktualnie znajdujemy (na razie pisze wszędzie "Aktualności").

Nie wiem tylko dlaczego dolny gradient na stronie ( jest wrzucony jako background do body z parametrami background-position:bottom left background-repeat: repeat-x ) na najnowszych firefoxach nie wyswietla się poprawnie tzn. kiedy strona wysokością przekracza ekran to ten gradient pojawia się na wysokości konca ekranu zamiast na samym dole strony

 

http://www.loadingstudio.com - jest to stronka, na której mam zamiar zamieścić swoje portfolio. Layout będzie wzbogacony o maskotkę robota (http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=26925) będzie on usytuowany nad ramką po prawej stronie (będzie się opierał łokciami o krawędź ramki a rękami będzie podtrzymywał głowę). Mam zamiar jeszcze zrobic gifa na jego ustach (czerwone podświetlenie sunące sie od lewego do prawego kącika ust, coś jak Night Rider:D)

 

Są to dwie pierwsze strony jakie w życiu zaprojektowałem i zrobię (nie są jeszcze ukończone) Pozostawiam je pod waszą ocenę, jestem otwarty na krytykę i na rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie chciałem ich przeładować grafika jak dla mnie strony tracą wtedy na treści a ma być schludnie ładnie "z bajerkiem" i czytelnie przede wszystkim. Myślę, że ta druga nabierze jeszcze wyrazu jak już będzie skończona. No i koleja rzecz jest taka że to są moje pierwsze kroczki w tym fachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

pierwszy layout bardzo ladny, choc bardziej pasuje mi do pisarki/pisarza niz szkoly podstawowej :P zmienilbym typografie menu albo jeszcze cos pokombionowal z designem bo generalnie troche odstaje i burzy jakas jednosc.

 

drugi layout, bardzo fajny, ladny, nieskomplikowany, poprawilbym albo zrezygnowal z rogow kartek i z tych dziwnych szlaczkow w lewej kartce, reszta prezentuje sie dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jak na szkołę to fajny.(coś pod operą troszkę 1px się rozłazi)

 

Drugi jak na portfolio to(aktualnie) kapa. wygląda jak jakiś zeszyt. Mi się nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi jak na portfolio to(aktualnie) kapa. wygląda jak jakiś zeszyt. Mi się nie podoba

Nom na obecną chwilę kapa jakich mało :D nabierze wyrazu jak dorzuce jeszcze pare rzeczy (stąd taki dluugi opis w temacie). Chciałem przy okazji się poprawić i dodać, że ta druga strona będzie bardziej witryną studia graficznego z ofertą itp. niż "czystym" portfolio. Jak będzie wersja finalna to dam znać, może zmienisz zdanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi cienkawy bardzo. Pierwszy jak dla laika ok. Ale ma tysiąc piędziesąt błędów , a raczej kiepskich rozwiązań typograficznych :P... nie no.. nie jest tak źle ;) Widać, że czujesz fazę i trzyma się to kupy, ale widać tez brak doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach porąbany kod źródłowy... nie wiadomo tam co i jak do kosza i pisać od nowa ;p

 

 

Do do wyglądu...

1 strona - dużo to tam oceniać sie nie da ;] u mnie widnieje tylko napis "Alternate HTML content should be placed here.This content requires the Macromedia Flash Player.Get Flash" Ale ogólnie kolorki i te graficzny trzymają klimat

 

2 strona - tu już gorzej ;] moze z tekstem to będize lepiej wyglądało ale puki co zalecam zmniejszyć krycie a zwiększyć rozmiar cieni pod karteczkami ;]

Wywalić te 4 komórki ;] (albo ładnie wystylizować bo całkowicie nie pasują)

Nie twórz zakończenia strony ;] daj ją na całą wysokośc...

 

Hmm ktoś tam mówił że wiecej detalu ;] detalu moze i nie ale kolorów napewno ;] jeśli masz strone np biało-czerwoną dodaj moze troche niebieskiego? cos jak na http://my.opera.com/community/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strony ogladam na 1024x768

strona szkoly :

kompozycja kuleje, calosc ciagnie na prawa strone - nierowne marginesy po bokach i dodales jeszcze do tego menu nawigacyjne z wyrownaniem do prawej. Menu jest po lewej stronie "piszacego banera" ktory gra tutaj niepotrzebnie i niezaprzeczalnie pierwsze skrzypce, ta strona ma byc nie pokazem fajnych bajerow ale ma byc informatorem i takiej formy powinienes sie trzymac. Statystyczny internauta jest przyzwyczajony ze nawiguje tym po lewej, tym co jest po prawej. U ciebie nawiguje sie tym po lewej, tym co jest na dole. Inaczej mowiac odczep to menu od pisaka bo wyglada jak jego integralna czesc. Kolorystyka rowniez nietrafiona, takich kolorow uzywa sie raczej w zakladach pogrzebowych czy biurach ubezpieczeniowych. Kolory powinny byc jasne - kojarzace sie ze strona informacyjna(bialy) i przeznaczona dla mlodych aktywnych (jasny niebieski).. poza tym to zdjecie piora i kalamarza??! - znacznie trafniejsze byloby tu oddzialywanie na inne emocje -pokaz ludzi, aktywny styl zycia. Typografia - schludna, ogolnie ok. Sprawa scrollu strony - unikaj go kiedy tylko mozesz, probuj tak konstruowac strony zeby user jak najrzadziej scrollowal.

 

co do 2 strony - wywal scrolla, testuj strony na 1024x768 caly czas ok 50% internautow uzywa tej rozdzielki wiec buduj na niej domyslnie. Duzo nie powiem bo nie wiem do czego maja ci sluzyc te prostokaty wiec zaczekam na cos konkretniejszego. Skilla masz, ogladaj duzo stron a bedziesz wielki, pozdrufki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm śledzę posty tu przychodzące i w końcu zrozumiałem dlaczego na tej pierwszej stronie jest tyle błędów typograficznych.... Bo nie mam o tym zielonego pojęcia, a natura najwyraźniej nie wyposażyła mnie w 6 zmysł w tych sprawach. Mogłbym prosić o jakieś rady ect.,żeby chociaż złapać dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności