Skocz do zawartości

Maxwell skala


Morph0001

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hindus dzieki za ten link, ale ciagle nie moge wykumac jak to ustawic,

3ds max skale mam decimal inches (nie centymetry) unit setup jest 1 unit = 1 inch,

takze nie wiem co ustawic w maxwell renderer, jest ustawinone na 0.01 default

Nie wiem czy to ma duzo do czynienia jak sie renderuje z maxa bo ja nie chce maxwell studia uzywac.

Mozesz mi powiedziec czy to ustawienien jest bardzo wazne jak sie tylko renderuje z maxa, czy to tylko jest wazne jak sie wzuca scene do maxwell studio??

Jak mam w 3ds max ustawiona skale 1 unit = 1" to jakie ustawienie powinno byc w maxwell rederer. ??

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie używasz maxwella to po co ci to i dlaczego w tym dziale :) przecież masz w customize - unit setup - display unit scale

 

a display to wyświatlanie a nie przeliczani :| zmien sobie w display na co chcesz - display słuzy do wyswietlania a nie przeliczania - prosciej chyba sie nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Hindus a jak sie Maxwella studja nie uzywa to nie mozna renderowac ??:rolleyes: ,

hey Marcin dzieki za przeliczenie, to jak 1m = 39.37 cali a moja skala 1 unit = 1" to jakie bym mial przeliczenie zeby wstawic do system scene scale?

1 unit = 1m w 3dmax to maxwell skala = 0.01 jedna setna, prawda ?

1 unit = 1mm w 3dmax to maxwell skala = 1 tak czy nie ?:confused:

1 unit = 1 cal w 3d max to maxwell skala ????,

Jedna setna 39.37" = 0.3937" czy to bedzie moje rozwiazanie w maxwell skali czy nie ?? :) POMOCY "I'm drowning in mathematics" !!!!! hehe,

Wiem ze skala jest istotna ale nic nie moge znalezc nawet na maxwell forum,

kazde informacje ktore widzialem to kazdy ma cos innego do powiedzenia.

 

Hindus - ja nie mam problemu ustawiania system units w 3d max - niezrozumiales,

sie glubje co wpisac w Maxwell renderer oknie w system scene scale, rozumiesz?

 

Dzieki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg, sory ale nic nie moge zrozumieć.

 

W maxwellu ustawiasz skale, dokładnie ilość jednostek w maxie które mają odwzorowywać 1m dla rendera w maxwellu. Jesli w maxie pracujesz na jednostce Cal, to w maxwellu musisz wpisać ilość cali które będą równały się 1 m czyli wyzej podane. To czyta logika a nie zadna matematyka. I prosił bym cie zebyś starał się pisać po polsku bo mieszanie eanglish and polski kiepsko się komponuje i nie wiem dokładnie w czym leży problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież rozmawiamy o maxwellu i 3dsmax a nie maxwellu i studiu :)

 

wymiekam - tłumacze żebyś przestawił pomiędzy maxem a maxwellem, a jak chcesz potem widziec w maxie w calach badz w kilometrach to zmien tylko display units na kilometry badz cale.

 

1.0000 Max units are equal to 1meter in Maxwell units.

 

1 max unit = 1.0 dla mw

 

Wiec jesli masz przestawione w system unit setup

 

1unit = 1 metr

 

to w system scale dla maxwella ustawiasz 1,0 i juz masz dobrze ustawione jednostki, jak chcesz teraz miec np w milimetrach badz kilometrach to przestawiasz display unit setup na kilometry.

 

help8at.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Hindus, Jak ja pracuje w calach w 3ds max to musze odpowiednio ustawic skale w Maxwell system scene scale a to zeby prawidlowo dzialaly jednostki w emiterach, swiatlo dziala na watach i lumens jednostkach, jak ja tam sobje renderuje cokolwiek i dam skylight to nie ma duzo znaczenia, ale jak ustawjasz emittery i chcesz dzialac w

korespondencyjnych jednostach z 3dmax no to maxwell scene scale mosi byc odpowiednio ustawiona. Mysle ze sie wyrazilem jasniej tym razem

wes sobje pod uwage ten watek http://www.maxwellrender.com/forum/viewtopic.php?t=15188&highlight=scale takze zaowaz sobje ze tam jest roznica,

mowisz ze zmien 3dmax unit setup z cali na kilometry i wstaw w maxwell 1.0 unit,

to mi sie wydaje nieprawidlowo, ale moge sie mylic.

cm i cal sie roznia jednastka to samo do meters i feet, z tego co piszesz to jednostka

w 3dmax nie ma zadnej roznicy na maxwella system scene scale, wszystko powinno

dobrze dzialac jak wstawje 1.0 maxwell system scale:) no to

jutro sprobuje sie z tym pobawic.

Wszystko dziala wspaniale do tej pory, tylko ta maxwell skala mnie intrygowala

i jak poczytalem na maxwell forum to sie troche zgubilem.

Dzieki za wysilek Hindus przeimeluje ci puszke piwa za pomoc:D

 

Hej Marcin postaram sie tylko po polsku pisac choc czasami to jest dla mnie ciezko,

I prosił bym cie zebyś starał się pisać po polsku bo mieszanie eanglish and polski kiepsko się komponuje i nie wiem dokładnie w czym leży problem

masz na mysli angielski albo english nie eanglish, prawda:) kiepsko to sie komponuje.

 

Jeszcze raz z gory dzieki za pomoc and peace out my homies!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności