Skocz do zawartości

flash over and out


sauax

Rekomendowane odpowiedzi

elo

1.jak zrobic button zeby jego animacja over odtwarzala sie do konca mimo zjechania z niego kursorem przed koncem animacji?.

2.jak zrobic oddzielna animacje buttona po zjezdzie kursora z niego. np : najezdzam na button - jakos sie podswietla, zjezdzam z niego - podswietlenie sie cofa i napis z buttona na chwile znika zeby znow sie pojawic.

pozdrufki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w którym flashu prcujesz?

 

1. Musisz zrobic Movie klip w którym bedzie tez button z pustymi klatkami Over, down... itd... zapelnic musisz jedynie obszar Hit

Co teraz:

nie wiem :)

 

nie zabardzo umiem AcionScripta w MX2004 wiec ci nie doradze. Wiem tylko ze do przycisku (tego z zapełnionym wylacznie hit) musisz przypisac akcje Goto albo play

 

Kurde i tak nie nikt nie zrozumie.... zaraz ci dam linka do obrazka jak to ma wygladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... no.. to musisz zrobić tak (mniej więcej):

 

1. nie używasz wogóle symbolu button.

2. zamiast tego robisz movieclipa normalnego.

3. na tym robisz tak, że ustalasz stany rollover i rollout żeby robiły play w klipie, tak żeby się odtwarzał i kontrolkę np czyaktywny=1; (albo 0 w zależności od stanu).

4. w klipie robisz animację na wjazd i zjazd. no i chamujesz w odpowiednich miejscach stopami. i warunkami if.

 

czaisz? wiem, że to tylko zgrubsza idea, ale pokombinuj. poszukaj w necie. ja się nauczyłem tego z flashkit.com

 

o to chodzi, że animacja jedzie sobie i zatrzymuje w miejscach kiedy kontrolna zmienna wskazuje na najechanie na przycisk lub nie.

 

chyba to nie jasne, ale nie mam siły żeby to wytłumaczyć bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to połącz to co napisałem z tym co napisał merv_ (bo z tego co widzę samo to nie wystarczy, bo po najechaniu na przycisk popchnie tylko animację o jedną animację do przodu. Musi jeszcze wiedzieć gdzie się zatrzymywać w tym cyklu i co omijać.)

 

a druga skarbnica wiedzy - czyli wszystko zwięźlej a solidniej (moim zdaniem) to http://www.kirupa.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności