Skocz do zawartości

domek


zeus32

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. secondary multiplier na 0,05 to tak jak by go nie bylo wcale

2. co to za JPG i z jakim mapowaniem w skylighcie jest ?

3. nie uzywa sie cieni innych niz vrayshadows w światłach (w tym przypadku area tez nie)

4. generalnie linear multiply moze byc jesli sie nie przesadza ze swiatłami w ujęciach exterior, ale mimo to poradził bym tobie uzycie exponetial (nie HSV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem to co mi wskazywałeś , mam jeszcze jeden kłopot:

na rynnach nie widać rozbłysków choć powinno. Może mieć znaczenie że używam materiaów arch. a nie vraya?

jak to się powinno zrobić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie materiały światło i kolory. Nie używaj renderując vrayem materiałow odbijających standard czy arch. Lepiej uzywac tylko vraymtl. Jakiś płaski ten twój render wyszedł. Ciężko jest zepsuć exterior w vrayu. Wywal wszystkie opcje i zacznij od nowa. Daj swiatlo direct target albo ies sun z cieniami vrayshadows, wlacz GI i envioroment i tyle, pobawisz sie tylko delikatnie ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie materiały światło i kolory. Nie używaj renderując vrayem materiałow odbijających standard czy arch. Lepiej uzywac tylko vraymtl. Jakiś płaski ten twój render wyszedł. Ciężko jest zepsuć exterior w vrayu. Wywal wszystkie opcje i zacznij od nowa. Daj swiatlo direct target albo ies sun z cieniami vrayshadows, wlacz GI i envioroment i tyle, pobawisz sie tylko delikatnie ustawieniami.

 

Wyszło mi przy ies sun: ~5000lux ,GI 0,8 i 0,4 , i linear color mapping (0,7 i 0,5) coś takiego :

patrzcie tylko na dach , bo tylko dach i rynny maja materiały vraya . Pytanie brzmi czy ide w dobrym kierunku z tymi ustawieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności