Skocz do zawartości

DDR2, socket AM2 etc - czy warto?


gomo

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy DDR2 pojawiły się na płyty pod AMD wraz z nowym Socketem AM2 - łamie sobie głowę pytaniem czy warto w to inwestować?

 

Wyjściowe założenie było takie, że kupie Athlona 4200 x2 pod socket 939, i płyta główna za 300zl, ale teraz mam taką alternatywę:

Athlon 4000 x2 (AM2) 2mb cachu

płyta za ok 500zl - magistrala 2000 MT/s, obsługa DDR2 800mhz.

Pytanie: na ile opłaca się dwukrotnie większy cache kosztem mniejszego taktowania (o 200Mhz wg wymienionych przykładów)?

 

Pomijając ceny, wątpliwości wywołuje u mnie cycle latency obecnych DDR2:

Te w miarę tanie mają zwykle 5, te droższe 4.

Pytanie: Na ile opłaca się przesiąść na dwukrotnie szybciej taktowane pamięci kosztem dłuższych opóźnien?

Czy warto w ogóle teraz przesiadać się na nowy standard?

Od razu mówie że przesiadke sprzętową odwlekam już od Marca - chociarz do tej pory raczej ze względu na karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Narazie AM2 jest droższa, ale jak masz kase, to za jakiś rok wyjdzie na tą podstawke 4 rdzeniowy proc i wtedy masz w miare tani upgrade... z drugiej strony do tego czasu cena spadną, technologie dopracują itd., więc osobiście pewnie byłbym za socket 939.

 

Link do testów:

http://www.tomshardware.com/2006/05/23/amd_reinvents_itself/page62.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, poniżej masz rozwiązanie które wybrałem, z nowymi technologiami jest róznie, je nie chciałem sie denerwować niech to dopracują powstana stabilne platformy to pogadamy a teraz jest jak jest ceny takie jakie mamy akomputera potrzebowałem już ! Nawet jeśli poczekasz to i tak bedą cie wabić jakims nowszym rozwiązaniem i sztucznie napędzać marketing i wciskać cośkopmletnie nie przydatnego ddr moga juz mieć nie tylko po 800 ale 1600 i 3200 nie wprowadzaja ich bo drogie a nie to jest problemem.

W testach ddr 400 a 1600 różnice są rzedu 10-15% a reszta to puste cykle i sortowanie danych, więc płacenie 3x więcej nie przejdzie.

Twoje spostrzeżenia więc i obawy sa słuszne,kup dobra stabilnąplatforme i planowany procek, z doświadczenia wiem żeładnie sie to sprawdza w codziennej pracy grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności