Skocz do zawartości

Scena 3D: Gabinet WIP


Liber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja kolejna pracka na tym forum, tym razem wybrałem wizualizacje. Najpierw fotka::

styliusroom3rg.jpg

 

a teraz coś o niej:: Jak widać widoku za oknem narazie nie ma, w krótce się pojawi. Nie ma również drobiazgów, mianowicie chodzi mi o: talerze, jakieś obrazki, książki i nie wykluczone, że na biurku laptop się pojawi. Będzie oczywiście zasłona i będą progi wykończeniowe: przy ziemi jak i przy suficie.

No i oczywiście prosze o komentarze. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czesc zastanawiam sie co napisac? moge same mile rzeczy ale wiele Ci to nie pomoze, jesli jestes gotowy na krytyke i nie zniecheci Cie to jak innych to chetnie napisze moje uwagi. daj mi tylko sygnal. sorka za taka forme wypowiedzi ale ostatnio wytykanie bledow nie koniecznie jest cenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys po to umieściłem scenke w WIP-ie abyście pomogli mi w udoskonaleniu moich umiejętności pracy w Maxie, I szczególnie prosił bym o krytyke. Więc jeżeli coś jest do poprawy to jedziesz:)

 

PikSar - Scena 3D: Gabinet WIP-Work in progress:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiec tak mam kilka uwag

moim zadnie kadr jest malo ciekawy, i chyba nie do konca poprawny, no bo pobcinales wszystko co sie dalo, biurko szafki, ladnie zapowaidajacy sie dywanik poweiksz troszke ten kadr niech w tej scenie cos sie dzieje, teraz to wyglada jak twoim glownym obiektem na ktorym sie koncentrojesz jest okno, z szafka w rogu pokoju + to co jest na blacie biorka co do okna to swaitlo jest chyba z ostre, zdecyowanie za duzy kontrasta, nie mowie ze to jest jakies strasznie nienaturalne ale mi osobiscie nie pasuje.

biurko- nie wiem czy robiles je z jakis konkretnych refek ale ono nie pasuje stylistycznie do reszty pokoju glownie chodzi mi o ten wysuwany blat charakterystycznu dla mebli komputerowych, to sa meble chyba antyczne a przynajmniej stylizowane wiec wydaje mi sie ze gdzies to gine.

materialy- sa raczej monotonne, ja dodasz wiecej szczegulowto napewno tak tego nie bedzie widac ale fakt pozostanie niezminny.

lampka- wymaga dopracowanie wyglada malo realistycznie, ramka na zdiecie tez moglaby byc ciekawsza.

 

co do modelowania nie wiele mozna powiedziec bo to nie sa jakies wybitnie trodne obiekty aczkolwiek ciesze sie ze nie poszedles na latwizne i nie ograniczyles sie do boxow jak czasami zdazalo mi sie ogladac na tym forum wedle zasady box+v-ray =front page. ale to osobista dygersja.

nie dyskutujemy o ambicjach tylko o scence.

w sumie to by bylo na tyle z wieloma rzeczami pewnie sie nie zgodzisz ale to juz jest twoja sprawa i o ocena.

mam nadzieje ze bylem chociaz troche pomocny bo poza tym co napisalem to scenka jest naprawde fajna i ma niezly potencial.

a i sorka za bledy literowe i ort.

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabinet23kv.jpg

 

Matys co sądzisz o tym kadrze?? Cały pokój jest tworzony na podstawie tej referki: http://www.mebeli-novaidea.com/pictures/cat1_144.jpg ale też wydaje mi się, że ten wysywany blat nie pasuje, w finalnym renderze wywale go albo przymocuje na stałe. Dzięki

Napiszcie co sądzicie o renderze.

Renderuje w Vrayu i wydaje mi się, że czas renderingu jest zbyt długi prawie 4h przy tak małej rozdzielczości. Dlaczego??

 

I jeszcze pytanie oftopic:

1. Tworzę cylinder, krzywą za pomocą NURBSów, zaznaczam cylinder wybieram pathDeform i jako gizmo wybieram niedawno powstałą krzywą. I psikus zamiast efektu który chciałem uzyskać wychodzi mi co innego. Cylinder zamiast rozkładać się po tej krzywej, rozkłada się po jakieś innej nie wiadomo z kąd powstałej. Co jest grane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak korzystas z referki to moze u staw ten sam kadr, bo ten teraz jest nie teges (sprawia wrazenie pokoju krasnoludka) mi sie nie podoba material podlogi. render moglby byc ciut ostrzejszy(byc moze to wina kompresji)

Co do V-raya to ci nie pomoge bo go nie uzywam. Ale z tego co widzialem to ludzie otrzymywali lepsze rezultaty w krotszym czasie.

Jest fajnie, pracuj dalej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności