Skocz do zawartości

Potrzebna Pomoc do Brazila


Wjr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem Brazilka, 3d maxa rowniez. Robie teraz pokoj z lsniaca podloga odbijajaca refleksy, ale na \"Active Shader\" wszystko wyglada ladnie, natomiast na brazilu nic sie w tej podlodze nie odbija(W brazilu wszystko mam default i wlaczone wszystkie opcje swiatla skylight) Please help, a i przy okazji czy ktos zna dobry turtorial na temat ostrego swiatla dziennego oswietlajacego pokoj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie wiem, czy dobrze zrozumiałem... ale spoko...

jesli w Active Shade masz wszsytko oki a w Brazilu nie, to najwyraźniej w Active masz domyślnie scanline\'a

A co tych refleksów, to mam wrażenie, że chodzi o zwykłe speculary...:P (bo Brazil potrafi generować miękkie odbicia... Glossy reflections... ale to jeszcze troszkę ) [lol2]

Twój problem wynika z tego, że Sky Light nie gneruje specularów....

możesz np. wtawić zwykłe światło omni i w Affect Surfaces zostawić actywne tylko Specular... a Diffuse wyłączyć.

Powinno być lepiej

pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyrozumialosc, ale niestety nie wychodzi mi to za dobrze. Nadal nic sie nie odbija, a renderuje Brazilem, bo uzyskuje sie realistyczne otoczenie w bardzo latwy sposob jednak te odbicia to problem, takze z lustrami. Kiedy uzywam zwyklego scanline-a wszystko poza realizmem wychodzi ladnie. Przeciez nie moze tak byc ze mozna zrobic realistyczna scene ale trzeba umiec zrezygnowac z czegos. Wspominalem cos o innych opcjach. Jak mozesz to opisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności