Skocz do zawartości

Animacja materiałów w Blenderze?


Endriu_M

Rekomendowane odpowiedzi

W nowej wersji blendera można tworzyć materiały za pomocą nodów. I teraz pytanie... Czy nody można animować? Powiedzmy, że mam "mix node" i chcę aby w trakcie animacji zmianie ulegała wartość "factor" - czy to jest w Blenderze możliwe?

 

Pozdrawiam

 

Endriu_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale czego ty chcesz ta opcja dopiero co sie pojawila (nie liczac wersji rozwojowych z cvs) a ty juz bys chcial nie wiadomo co poczekaj moze nastepna wersja bedzie umozliwiala a poza tym zawsze ci zostaje animowanie materialow w standartowy sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No nie... Nie tak do końca "nie wiadomo co". Po prostu szkoda, że ten "node editor" - to na razie taka trochę... proteza (w porównaniu do innego softu). Ale mam kolejne pytanie - jak wyrenderować sam "ambience occlusion"? Jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(w porównaniu do innego softu)" ehhh no wiesz blender darmowy jest wiec nie porownuj bo i tak na taką(zerową) cene jest super moim zdaniem

 

"ambience occlusion"

a co to takiego bo ja znam tylko ambient occlusion ;)

ale wcisnij f8 i tam zakladka Amb Occ

wlaczasz i ustawiasz parametry i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego "nie wymagam" - ale Blender ma aspiracje - więc jeśli chce gonić programy komercyjne, poprawki są konieczne (zresztą widzę, że są często wprowadzane). A co do "ambient occlussion" - to literówek się nie czepiajmy. :) To gdzie jest wiem - pytałem tylko ja wyrenderować SAM ambient occ., bez shaderów i innych - po prostu goły ambient occlusion.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności