Skocz do zawartości

[html] Kodowanie znaków


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Borykam sie ostatnio z wkurzajacym problemem. W strony ktore robie ustawiam charseta na iso-8859-2 tylko ze brakuje wtedy literek ś i ą. Kiedy przelacze na windows-1250 wszystkie literki juz sa poprawnie wyswietlane ale czytalem gdzies, ze ludzie nie polecaja tego kodowania bo cos tam, cos tam...

 

Patrzylem jak jest na innych stronach w internecie, wszystkie maja iso-8859-2 i literki dobrze mi sie wyswietlaja, ale jak ja na swojej stronie se ustawie iso to juz sa krzaczki..

 

Macie jakies rady dla mnie?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Też poleciłbym Ci utf-8.

 

Sprawdż też czy dobrze ustawiasz kodowanie w headzie i czy na pewno zgadza się z kodowaniem samego pliku, który zapisujesz po stworzeniu go w edytorze.

 

np. jak deklarujesz utf-8 to plik musisz też zapisać w utf-8, a nie np.. w.. ISO-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Z jakiego edytora korzystasz?? :>

Ustaw swoje iso-8859-2, zapisz stronę, zamknij edytor, otwórz stronę w notatniku i wpisz wszystkie polskie znaczki.. jeśli po tym się nie wyświetlają to napisz, czy masz polskojęzycznego windowsa - może to on co kaszani?? (choć nie bardzo wiem jak.. ale nigdy nic nie wiadomo z micro$ :P)

Ew. Wrzuć tu kod nagłówka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam z darmowego Hapedit. Przeszukalem doglebnie jego opcje i znalazlem zakladke o zapisywaniu pliku w iso. ustawilem wiec kodowanie na iso zapisalem w iso i zaczelo dzialac!!! nie moge korzystac z utf'a bo moj edytor nie potrafi zapisac w utf :/ niestety

 

Dzieki za pomoc chlopaki, you're the best! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności